Hrubá stavba tehlového domu je vymurovaná z brúsených tehál Porotherm 44 EKO+ Profi s hrúbkou 44 cm.

Riešenie pre murivo bez zateplenia

Od 1. mája 2019 sa stavebníci murovaných novostavieb rodinných domov môžu uchádzať o štátnu dotáciu vo výške až 8000 eur. Podmienkou jej získania je dosiahnutie energetickej kategórie domu s takmer nulovou potrebou energie. S tehlovým systémom Porotherm postavíte murovaný dom s požadovanými tepelno-izolačnými parametrami aj bez dodatočného zateplenia. Energeticky úsporné tehly pritom môžete do konca júna zakúpiť za polovicu.

Moderné tehly Porotherm z kategórie Energy+ sú odpoveďou spoločnosti Wienerberger na neustále sa sprísňujúce požiadavky na tepelnú ochranu budov.

Brúsené tehly Porotherm EKO+ Profi umožňujú zhotoviť jednovrstvové omietané obvodové murivo s nadštandardnými tepelnoizolačnými parametrami bez potreby zateplenia.

Stavebníci, ktorí kladú dôraz na rýchlosť i kvalitu výstavby, majú možnosť využiť špeciálnu akciu. Tehly Porotherm 44 EKO+ Profi sú do konca júna o polovicu lacnejšie.

tehlový dom

Moderný spôsob murovania

Tehly Porotherm EKO+ Profi majú brúsené ložné plochy. Sú presné a môžu sa spájať pomocou malty pre tenké škáry alebo murovacej peny Dryfix. Murovanie je vďaka tomu jednoduché, presné a rýchle. Oba spôsoby murovania (na tenkovrstvovú maltu a murovaciu penu) zabraňujú prieniku nadbytočnej technologickej vlhkosti do muriva, čo je v prospech tepelnoizolačných vlastností muriva.

Vo veľkoformátových tehlových blokoch Porotherm EKO+ Profi plní hlavnú tepelnoizolačnú funkciu množstvo vzduchových dutín oddelených tenkými keramickými rebrami. Samotná keramika prispieva k výsledným tepelnoizolačným vlastnostiam vďaka poréznej štruktúre, veľkému počtu a malej hrúbke.
Vo veľkoformátových tehlových blokoch Porotherm EKO+ Profi plní hlavnú tepelnoizolačnú funkciu množstvo vzduchových dutín oddelených tenkými keramickými rebrami. Samotná keramika prispieva k výsledným tepelnoizolačným vlastnostiam vďaka poréznej štruktúre, veľkému počtu a malej hrúbke. |

Dotácia na murovanú novostavbu

Na murované novostavby rodinných domov, postavené po 31. 12. 2014, možno od 1. mája 2019 získať štátnu dotáciu vo výške až 8000 eur. Podmienkou je, aby postavená novostavba dosiahla parametre budovy s takmer nulovou potrebou energie. Splnenie tejto podmienky je potrebné preukázať energetickým certifikátom dokladujúcim energetickú triedu A0.

Záujemcovia, ktorí chcú dotáciu využiť, by preto mali klásť dôraz na tepelno-technické vlastnosti stavebných konštrukcií už pri projekte. Tehlový systém ponúka systémové riešenia, ktoré dané požiadavky spĺňajú.
Podmienky získania zľavy na tehly Porotherm EKO+ Profi a formulár pre získanie stavebného poukazu nájdete na: bit.ly/Porotherm_44_EKO_Profi