Penta Real Estate

Penta predala Bory Business Park rakúskemu developerovi

Penta Real Estate (PRE) zavŕšila predaj projektu Bory Business Park rakúskej developerskej spoločnosti Karimpol Group. Pozemok s celkovou výmerou 60-tisíc metrov štvorcových sa nachádza v bratislavskej mestskej štvrti Bory a bol predaný spolu so stavebným povolením.

„Projekt umožňuje výstavbu obchodných priestorov s možnosťou kombinácie showroomov, kancelárií a skladových priestorov. Obe strany sa dohodli, že suma transakcie nebude zverejnená,“ uvádza spoločnosť PRE.

V novej mestskej štvrti Bory sa už aktuálne nachádza nákupno-zábavné centrum Bory Mall a niekoľko veľkých obchodných prevádzok. „V rámci Borov stavia PRE aj nemocnicu novej generácie pre všetkých obyvateľov Bratislavy a tiež niekoľko etáp rezidenčného bývania v projekte Bory Bývanie,“ uvádza PRE a dodáva, že projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako tisícku bytov.

„Celkovo tak v území vzniká moderná rezidenčná štvrť s občianskym vybavením, vrátane novej verejnej materskej školy,“ doplnila spoločnosť. Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná a jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

Bory Business Park
Bory Business Park | Zdroj: Facebook / Penta Real Estate

„Keďže sa dlhodobo plánujeme venovať najmä rezidenčnému a kancelárskemu segmentu, rozhodli sme sa pozemok určený na tento typ projektu predať. Veľmi nás teší, že sme našli zahraničného investora, ktorý v lokalite plánuje výstavbu obchodných a výstavných prevádzok so zázemím,“ povedal výkonný riaditeľ pre PRE Slovensko Juraj Nevolník.

Rozvoj Borov ako benefit

„Rozvinutosť novovznikajúcej lokality Bory bola pre nás výrazným benefitom pri rozhodovaní sa a rovnako verím, že náš plánovaný projekt Squarebizz Business Park Bory zameraný na malé a stredné prevádzky prispeje k zatraktívneniu tejto lokality,“ doplnil managing partner v Karimpol Slovakia Edik T. Plätzer.

„Sme radi, že sa nám aj napriek koronakríze podarilo tento rok predať už štvrtý komerčný projekt,“ dodal Penta Real Estate na facebooku a zverejnil aj vizualizácie.

Bory Business Park
Bory Business Park | Zdroj: Facebook / Penta Real Estate

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2019 dosiahla hodnota aktív PRE takmer 1,27 miliardy eur.

Karimpol Group je súkromná developerská spoločnosť, založená v roku 1991 s cieľom rozvíjať komerčné nehnuteľnosti v regióne strednej a východnej Európy. Na Slovensku vystavali tri logistické centrá pri Senci.

TEXT: © SITA Slovenská tlačová agentúra, ver
FOTO: Facebook / Penta Real Estate