image 78414 25 v1
Galéria(4)

Nový kúpeľňový koncept RAVAK ponúka dve FORMY

Najväčší český výrobca kúpeľňového vybavenia RAVAK predstaví na pražskej prehliadke dizajnu a módy nový kúpeľňový koncept nazvaný FORMY. Zahŕňa dva sety umývadla s vaňou (FORMY 01 a FORMY 02), ktorých autorom je čerstvý držiteľ prestížneho medzinárodného ocenenia Red Dot Kryštof Nosál.

Concept Formy 02 horni pohled RAVAK 2015
FORMY top na vysku HR fin
Koncept Formy 01 RAVAK 2015

Umývadlá a vane dvoch spomenutých setov sa od seba líšia jemne pozmenenými tvarmi. Vznikol tak set FORMY 01 (vaňa a umývadlo) a FORMY 02 (vaňa a umývadlo), ktoré je možné vzájomne prípadne i kombinovať. „Projekt FORMY je pre mňa o dualite, o dvoch pohľadoch. FORMY 01 je čisto minimalistický set, jeho vaňa i umývadlo majú puristicky čisté tvary. Set FORMY 02 je viac o emóciách, rovné priamky sa transformovali do kriviek a jeho tvary sú dynamickejšie. Je na každom, akú formu si pre seba vyberie,“ hovorí autor Kryštof Nosál.

Obe vane sa ponúkajú v pohodlných rozmeroch 180 × 80 cm a vaňu FORMY 01, založenú na priamych líniách, si môžu zákazníci kúpiť navyše i vo veľkosti 170 × 75 cm. „Pri rozhodovaní sa, čo zmeniť na klasickej obdĺžnikovej vani, som sa rozhodol zbúrať obvyklú a očakávanú symetriu, a týmto spôsobom vznikla zaujímavá obdĺžniková vaňa charakteristická jedným širším okrajom než druhým a s možnosťou vlastného finálneho stvárnenia (obloženie keramikou, drevom, umelým kameňom či využitie ladiaceho čelného panela RAVAK). Zároveň som oba modely odlíšil od seba jemne pozmeneným tvarom vnútorného priestoru,“ dodáva autor. Efektnú spoločnosť bude novým vaniam robiť napúšťanie pomocou armatúry s funkciou vodopádu (napr. vodopád z kolekcie Chrome) alebo akákoľvek nástenná vaňová batéria z portfólia RAVAK.

Umývadlá FORMY 01 a FORMY 02 majú rozmery 50/60 × 38 cm a sú určené na umiestnenie na dosku. Sú vyrobené z kvalitného kompozitného materiálu založeného na zmesi mletého dolomitu a ponúkajú výnimočne priestranné vnútorné partie s delikátne jemnými lemami. Výsledkom je pocitovo subtílny, ale i napriek tomu majestátny, maximálne priestranný celok, ktorému ďalšie benefity dodáva doska, na ktorú je možné odkladať takmer neobmedzené množstvo potrebných vecí.

„Projekt FORMY skrýva v sebe veľký potenciál. Vychádza z obľúbených obdĺžnikových vaní v ich najpredávanejších rozmeroch, ale dodáva im novú kvalitu v podobe inovatívneho dizajnu zbaveného všetkých nadbytočných príkras a navyše i praktickú hodnotu. V akomkoľvek z oboch ponúkaných setov sa maximálne pohodlne vykúpete či si umyjete ruky, ale vždy vám svojím nevšedným dizajnom prirodzene pripomenú, že rozhodne nie sú jedny z radu neznačkových výrobkov, ktorých kúpeľňové štúdiá ponúkajú veľmi veľa,“ hovorí Jan Hudák, riaditeľ marketingu RAVAK.

Koncept FORMY bude značka RAVAK ponúkať koncovým zákazníkom od januára 2016, cena na vyžiadanie u výrobcu.

www.ravak.sk