Interiérové trendy: Všetky farby Milána

image 74244 25 v1

Jarné Miláno žije každý rok veľtrhom dizajnu, ktorý prerastá celým mestom. Miestom plným nápaditých vecí a kreatívnych ľudí sa stáva nielen nablýskané výstavisko Rho a hlavné nákupné ulice, ale aj oblasť v okolí ulice Via Tortona, kde sa na showroom zabehnutých dizajnérskych značiek či malých štúdií a študentských návrhov premenia hoci priemyselné haly, podchody, garáže a pivnice.

Od prvého ročníka, ktorý sa konal v roku 1961, je až dodnes Salone Internazionale del Mobile povinnou jazdou pre dizajnérov, interiérových architektov, dekoratérov či kohokoľvek, kto má čo do činenia s dizajnom, interiérmi a lifestylom.

O tom, že mesto tých pár jarných dní praská vo švíkoch, svedčí aj tohtoročná štatistika, ktorá napočítala vyše 310-tisíc návštevníkov. 2 106 vystavovateľov a 700 mladých dizajnérov pripravilo na 200-tisíc štvorcových metroch výstavných plôch dokonalú prehliadku dizajnu podanú na taliansky spôsob. Či už idete do Milána na túto výstavu súkromne alebo pracovne, máte niekoľko možností, ako ju zvládnuť. Buď necháte všetko na náhodu a kvalitné a pohodlné topánky, alebo si už dopredu vyberiete, ktorých vystavovateľov či akcie v meste nemôžete minúť.

Najlepšie urobíte, ak sa vyberiete na výstavu dokonale zohratí ako redaktorský tím z nášho vydavateľstva a užijete si výber z talianskeho a svetového dizajnu s milánskou ležérnosťou. Alebo si to najlepšie zo všetkých farieb Milána užijete práve teraz.

Harmónia rozmanitosti Kolekcia Shadows vzdáva hold francúzskym ateliérovým lampám, ako hovorí ich autorka Lucie Koldová, ktorá žije striedavo v Prahe a v Paríži. Zväzok tienidiel rôznych tvarov umožňuje variabilný spôsob prichytenia. Foto: BROKIS

Harmónia rozmanitosti
Kolekcia Shadows vzdáva hold francúzskym ateliérovým lampám, ako hovorí ich autorka Lucie Koldová, ktorá žije striedavo v Prahe a v Paríži. Zväzok tienidiel rôznych tvarov umožňuje variabilný spôsob prichytenia.
Foto: BROKIS

Pre vášnivých čitateľov Odporúčame tieto nočné stolíky, aj keď tie vaše možno práve takto vyzerajú už teraz. Patria do kolekcie inšpirovanej príbehom o Pinocchiovi, ktorého má aj značka v logu. Doplniť ho možno vešiakmi v podobe Pinocchiovho nosa či lampou s celou postavičkou. Foto: VALSECCHI 1918

Pre vášnivých čitateľov
Odporúčame tieto nočné stolíky, aj keď tie vaše možno práve takto vyzerajú už teraz. Patria do kolekcie inšpirovanej príbehom o Pinocchiovi, ktorého má aj značka v logu. Doplniť ho možno vešiakmi v podobe Pinocchiovho nosa či lampou s celou postavičkou.
Foto: VALSECCHI 1918

Stolovanie nad letokruhmi Takúto pohodu umožňuje stôl Rialto navrhnutý Giulianom a Gabriele Cappellettiovcami. Jeho 5 cm hrubá doska je zložená z dvoch kusov dreva, ktoré sú v mieste, kde nie sú opracované, prepojené plechom. Foto: RIVA 1920

Stolovanie nad letokruhmi
Takúto pohodu umožňuje stôl Rialto navrhnutý Giulianom a Gabriele Cappellettiovcami. Jeho 5 cm hrubá doska je zložená z dvoch kusov dreva, ktoré sú v mieste, kde nie sú opracované, prepojené plechom.
Foto: RIVA 1920

5 v 1 a možno aj viac Stolička, nočný stolík, nádoba na kvetináč, stojan na dáždniky, predeľovacia stena... Tento multifunkčný prvok navrhol dizajnér Matej Chabera pre kreatívcov, ktorí si nič nenechajú diktovať. Box 01 sa dá jednoducho meniť podľa potreby a inšpirácie. Foto: LUGI

5 v 1 a možno aj viac
Stolička, nočný stolík, nádoba na kvetináč, stojan na dáždniky, predeľovacia stena… Tento multifunkčný prvok navrhol dizajnér Matej Chabera pre kreatívcov, ktorí si nič nenechajú diktovať. Box 01 sa dá jednoducho meniť podľa potreby a inšpirácie.
Foto: LUGI

Pre návštevy Hostí očarí táto pohovka. Možno ju použiť ako osem samostatných sedačiek, ako kreslo s opierkami či ako posteľ. Skrátka presne podľa vašich potrieb. Pre značku Campeggi, ktorá ponúka ešte viac takých riešení, ju navrhla Matali Crasset. Foto: CAMPEGGI

Pre návštevy
Hostí očarí táto pohovka.  Možno ju použiť ako osem samostatných sedačiek, ako kreslo s opierkami či ako posteľ. Skrátka presne podľa vašich potrieb. Pre značku Campeggi, ktorá ponúka ešte viac takých riešení, ju navrhla Matali Crasset.
Foto: CAMPEGGI

Pracovný stôl pre architekta Alebo umelca, remeselníka, ilustrátora. Do bočných vreciek sa vojde všetko to, čo je pre zásuvku príliš veľké. Každý umelec ocení aj príručné pohodlné vrecká na stoličke. Stôl Oscar predstavila firma Valsecchi 1918. Foto: Kateřina Kotalová

Pracovný stôl pre architekta
Alebo umelca, remeselníka, ilustrátora. Do bočných vreciek sa vojde všetko to, čo je pre zásuvku príliš veľké. Každý umelec ocení aj príručné pohodlné vrecká na stoličke. Stôl Oscar predstavila firma Valsecchi 1918.  
Foto: Kateřina Kotalová

text: Kateřina Kotalová a red.          

foto: archív firem a autorka

Článok bol uverejnený v časopise ASB.