Hipsterský interiér ruského novinára

image 73157 25 v2

Hovorí sa, že by ste sa mali obliecť pre prácu, po ktorej túžite. Metaforicky sa dá toto tvrdenie preniesť do života ruského editora najväčšieho magazínu o počítačových hrách, a to s prihliadnutím na to, v akom šate je zaodetý jeho byt. Poďte sa s nami pokochať pohľadom na excentrický, hoci malý, ale plne využitý priestor, v ktorom svoje dni trávi spomenutý redaktor.

Ak má interíér odrážať vašu osobnosť, to, čo milujete, váš temperament, sny, záujmy a ambície, v tom prípade je odvážny interiér od dizajnéra Denisa Krasikova presne tou esenciou, ktorá dopĺňa obraz života dnešeného mladého človeka z konkrétneho mediálneho odvetvia. Tmavý, dramatický, perfektný pre každého, kto vie oceniť aktuálne trendy a výslovnu maskulínnosť priestoru.

Nezľaknite sa pavúka, ktorý visí zo stropu

Do malého priestoru je zakomponované všetko potrebné – hráčska obývačka, od ktorej len drevené lišty delia kútik určený na prácu, nedbalá kuchyňa na občasné varenie spojená s priestorom na relax, spálňa, kúpeľňa aj úzka chodba. Rozčlenenie bytu dáva majiteľovi priestor na oddelenie práce a relaxu, pričom – zrejme vzhľadom na jeho profesiu a osobnosť – v každej miestnosti je zabudovaná obrazovka.

Spálňa je evidentne mužská – vyjadrujúca mladú sviežu nezávislosť, dravosť a voľnosť. Širokú paletu sivých odtieňov a bielych doplnkov dopĺňa ústredný umelecký motív – abstraktný veľkoformátový obraz sviežich limetkových tónov v kombinácii s čiernou a bielou. Tento prvok dodáva izbe iskru a rozjasňuje odvážny priestor. Doplnky s nádychom starých dobrých čias (stolička, rám so zrkadlom či taburetka) zjemňujú celkovú dramatickosť tmavých stien a stropu.

Viac zaujímavých realizácií nájdete v sekcii Interiér

Najextrémnejšia je kúpeľňa

Tá sa absolútne vymyká tradične zaužívanému stereotypu, ktorý vyjadruje, že kúpeľňa má už na prvý pohľad pôsobiť relaxačným, prívetivým dojmom a poskytovať upokojujúcu paletu farieb a tvarov. Krasikova predstava sa pretavila do ťažko industriálnej, až surovej miestnosti, v ktorej dominujú tmavosivé steny, jednoduchosť a funkčnosť. Jediným osviežením je vzor na vaňovom závese a nepravidelne striedavé hexagonálne kachličky v monochromatickej súhre.

Ani biela sanita, strohé osvetlenie a kovový nábytok nepridávajú miestu prívetivý podtón. Avšak v komplementarite s ostatnými miestnosťami bytu je kúpeľňa veľmi výstižným a jasným vyjadrením životného štýlu obyvateľa – bez zbytočných okrás plní svoju funkčnosť a prináša jednoduchý a priamy priestor, v ktorom nie sú vzhľadom na povahu interiéru potrebné žiadne ďalšie prvky.

Interiér je zmesou industriálu, vintage či škandinávskeho dizajnu

Byt je majstrovským spojením viacerých štýlov, pričom dizajnérovi sa podarilo zachovať kontinualitu priestoru a estetickú komplexnosť. Prvky, vzory a farby sa navzájom nebijú ani nerušia – práve naopak – výborne sa dopĺňajú. Hoci bytu dominuje paleta sivých odtieňov v spojení s industriálnym nádychom, nepôsobí fádne, smutne ani ponuro. Doplnky v štýle starého vidieka (kuchynské kachličky, sporák, jedálenský stôl) kráčajú ruka v ruke s dominujúcimi industriálnymi prvkami, vintage vzormi (kúpeľňa) či závanom škandinávskeho dizajnu (vstupná hala, sedačky, dekorácie).

Text: Anna Martausová
Foto: Denis Krasikov

Zdroj: www.home-designing.com