BASSOCONTINUO – oáza pokoja pre vaše audio

image 77944 25 v1

„Hrubé“ technické parametre, ktoré nájdeme v špecifikáciách Hi-Fi komponentov, zďaleka neodrážajú harmóniu a ťažko opísateľnú aurálnu esenciu špičkového audia. Tú dokážeme prežívať až pri osobnej skúsenosti, pričom vonkajšie faktory výsledok modifikujú viac, než sme ochotní pripustiť.

Firiem, ktoré dokonale zvládli riešenie najjemnejších detailov Hi-Fi nábytku, ovplyvňujúcich mechanické, aj elektromagnetické vlastnosti audio a videotechniky, nie je veľa. Medzi najvýznamnejšie patrí BASSOCONTINUO – špičkový výrobca z talianskeho Bergama.

Basso continuo, alebo generálny bas, bol v minulosti považovaný za spôsob tvorby harmonického základu akordickou hrou na sprievodnom nástroji ako kontrast pre melodický hlas. Dnes označuje spôsob vytvárania harmonickej štruktúry skladby, pri ktorej nástroje hrajú basovú líniu a nad ňu sa improvizuje harmónia podľa údajov skladateľa. Podobne sa základom pre harmóniu stávajú aj nábytkové systémy BASSOCONTINUO, ktoré vďaka premyslenému dizajnu a najmodernejším technológiám dokážu tlmiť rušivé vibrácie.


Bassocontinuo AEON z produktovej rady REVOLUTION LINE. Foto: Audio Reference

Už v roku 2008 firma priniesla prvý plne modulárny audio rack Accordeon, ktorý o rok neskôr, na prestížnej výstave High End 2009 v Mníchove, získal najvyššie ocenenie. Odvtedy sa portfólio produktov pravidelne rozširuje o nové línie a modely. Rok 2011 priniesol radu Classic Line, reprezentovanú systémom Lyra, v roku 2012 prichádza rada Zen Line s modelom Sendai (o rok neskôr doplnená o modely Shibuya a Kjóte). Počas výstavy HIGH END 2014 bola predstavená rada Revolution Line a v roku 2015 na rovnakom podujatí spoločnosť uvádza novú líniu B by BASSOCONTINUO. Prvýkrát je možné rack prispôsobiť viac ako 4 000 kombináciám.

Portfólio Hi-Fi nábytku zahŕňa rôzne typy policových systémov, stolíky, aj skrinky, s použitím rozličných konštrukčných materiálov a technológií, aby sa dosiahli najlepšie parametre odrušenia a utlmenia vibrácií.
Napríklad izostatické racky AEON z rady Revolution Line  majú konštrukciu z kompozitu uhlíkových a sklených vlákien rozmiestnených tak, aby dosahovali najlepšie tenzometrické výsledky.


CFRP (skratka pre Carbon Fiber Reinforced Polymer) ENDOSKELETON má hmotnosť len 600g, ale unesie až 140x vyššiu záťaž. Takáto technológia sa používa v konštrukcii lietadiel a vozov F1.
LHPS (Lightweight High Performance Sandwich) police uložené na technogélových tlmičoch sú odolné voči reziduálnym vibráciám a kmitom generovaným akustickým tlakom.
AEON v gréckej mytológii znamená „éru“, alebo „večnosť“ a aj tento audio rack otvára novú éru funkčného nábytku, ktorý bol navrhnutý a vyrobený tak, aby uspokojil aj tých najnáročnejších hudobných nadšencov

Produkty BASSOCONTINUO teraz prichádzajú aj na Slovensko. Distribútor Hi-Fi a high-end techniky Bis Audio ich prezentoval na októbrovej výstave Audio, Video a Domáce kino v Bratislave a teraz ich ponúka vo svojich predajniach v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach.

JPS
Foto: Audio Reference
ZDROJ: PR článok spoločnosti Bis Audio, s.r.o.