Partneri sekcie:
  • Deceuninck

AUDIOFILI V RAJI alebo Výstava audio, video, domáce kino 2017

image 96370 25 v1

Táto renomovaná akcia nazývaná ľudovo aj „High end“ sa už stala takmer MUST SEE pre veľkých, ale aj menej audiofilných fanúšikov kvalitnej hudby. 

Tento rok sme na výstave predstavili skoro samé novinky roku, čo sa ukázalo ako naozaj dobrá voľba, pretože návštevníci si v našich prezentačných miestnostiach doslova trhali kľučky. Kvalitu prezentácie potvrdili aj samotní návštevníci, keď BIS audio vyhralo návštevnícku anketu v kategórii Najlepšia prezentácia Výstavy audio, video, domáce kino 2017. Rovnako sme sa ocitli na prvom mieste aj v kategórii  Najlepší zvuk.

NOVÍ HERCI NA PÓDIU

sú prekrásne a estetické televízory LOEWE vo svojom minimalistickom a nadčasovom dizajne, s nezameniteľným výrazom OLED technológie. Tá sa podpísala aj na veľmi tenkom ráme z brúseného hliníka. Výrobca predstavuje špičku, ktorá používa najmodernejšiu zobrazovaciu technológiu.

Na výstave sme predstavili modely LOEWE bild 3.55, bild 5 a bild 7 na štýlovom dizajnovom stolíku s držiakom od firmy Spectral, ktorého dizajn je presne nastavený pre Loewe TV. Spectral je rovnako nemeckým výrobcom špičkového dizajnového audio nábytku v širokej palete farieb a prevedení. V značke sa spája krása dizajnu s funkčnosťou: už viac žiadne viditeľné káble a k tomu vysoko kvalitný zvuk priamo v štýlovom nábytku, a so zapracovanými inteligentnými systémami ovládania.

K novinkám na slovenskom audio trhu patrí aj kultový gramofón Kuzma STABI REF2. Tento unikátny gramofón s históriou od roku 1992 má dvojplatňovú konštrukciu sendvičového typu s dvomi linkovými platňami. Špecifickosť spočíva v tom, že šasi gramofónu je odpružené veľkými pružinami uloženými v silikónovom oleji. Vďaka tomu dosahuje rezonanciu len 2,2Hz.

STÁLICE A HVIEZDY

Miláčikom však ostáva hudobného neba: značka McIntosh. Návštevníci boli unesení nielen z dokonalej hudobnej kompozície a zvuku, ale aj z kultovej estetiky, ktorú značka McIntosh ponúka.

K hviezdam audio neba patrí aj značka Sonus faber. Tento rok SF predstavil nové reproduktory THE SONUS FABER, ktoré sú koncentráciou skúseností, intuície, tvrdej práce a dizajnu. Smerujú k cieľu, aby hudba bola živšia, prirodzenejšia a skutočne fascinujúca. Konštrukcia odráža know-how staré ako hudba samotná a spája ju s víziou budúcnosti. Prekrásny zvuk vykúzila aj kombinácia reproduktorov SF Serafino Tradition a zosilňovač Audio Research.

 

NEW GENERATION

alebo new media boli špeciálnou témou tohto roku. Najviac pozornosti zaujal produkt, ktorého hviezda vyletela okamžite, ako sa dostal na trh: Devialet Phantom Silver a úplne nová verzia Gold. Nielen výborný zvuk, ale aj luxusný dizajn sa podpisujú na komerčnom úspechu tejto krásnej hračky.

 

 

Tieto produkty a oveľa viac si môžete pozrieť v našom showroome v Bratislave, v Košiciach a Banskej Bystrici.
Viac na www.bisaudio.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti BIS audio, s.r.o.