reštaurácia Meridiana
Galéria(8)

Gastronomický zážitok i príjemný pocit na pohľad

Bojnice sú mestom, ktoré je pre mnohých jeho obyvateľov jedným z najkrajších miest na Slovensku nielen pre to, že sa tu narodili a chcú tu ostať žiť. Sú zaujímavé svojím najkrajším zámkom v strednej Európe, najstaršou zoologickou záhradou na Slovensku, pôvabnými kúpeľmi a rôznymi inými atrakciami pre všetky generácie rodín.

reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana

A práve v Bojniciach sa nachádza i moderná reštaurácia Meridiana. Svojím unikátnym dizajnom, gastronomickou precíznosťou a dlhoročnými skúsenosťami vyniká vo svojom okolí, do ktorého je nápadne a vkusne zasadená. Chuťové zážitky tu vznikajú nielen súhrou kvalitných zdravých potravín a rozmanitosťou svetových kuchýň, ale i príjemným pocitom z jedinečného priestoru s minimalistickým a prírodne ladeným dizajnom. Reštaurácia i s penziónom sú ideálnym priestorom na romantické svadby, plesy alebo iné veľké spoločenské udalosti.

reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana | Zdroj: PORFIX

Na naše otázky k stavbe nám odpovedal investor Patrik Kucka, ktorý sa pred niekoľkými rokmi rozhodol spolu s bratom postaviť reštauráciu práve v Bojniciach.

Prečo ste sa rozhodli postaviť reštauráciu práve tu a aké boli Vaše očakávania ohľadne stavby?
Túto reštauráciu sme sa rozhodli postaviť s bratom kvôli lokalite. Chceli sme tu urobiť niečo v takejto podobe, ako to je, na mieste, kde sme sa narodili a chceme žiť. Tým, že toto bola naša prvá stavba, tak sme nemali žiadne očakávania o dĺžke stavby a podľa mňa sa tá stavba postavila za veľmi krátku dobu. Všetko aj s interiérom trvalo sedem mesiacov.

reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana | Zdroj: PORFIX

Ako ste si vyberali stavebný materiál?
Každá dobrá stavba potrebuje aj dobré materiály. Tým pádom sme oslovili viacero stavebných firiem a radili sme sa, čo je dobré, kvalitné, trvácne, aby sme s tým nemali ďalšie problémy. A preto sme sa rozhodli pre PORFIX. To rozhodnutie vôbec neľutujeme, bola to veľmi dobrá voľba, cenovo, aj kvalitatívne. Určite by sme nemenili.

reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana | Zdroj: PORFIX

Čo považujete za najväčšie výhody hrubej stavby s komplexným stavebným systémom PORFIX?
Rozhodli sme sa pre PORFIX a bolo nám to uľahčené i tým, že ich tím nám vypočítal materiál na celú stavbu. Tým pádom sme nič nepreplatili. Čo sa týka dĺžky hrubej stavby, išlo to veľmi rýchlo. Nepamätám si úplne presné dni, ale bolo to asi okolo dvoch mesiacov, čo sa vytiahli všetky múry. Na základe týchto použitých materiálov máme jednoduchšie kúrenie. Dobre to nasaje tepelnú energiu, ktorú sála aj naspäť do priestoru.

reštaurácia Meridiana
reštaurácia Meridiana | Zdroj: PORFIX

Odporučili by ste svojim priateľom a známym služby a produkty značky PORFIX?
Určite by som odporučil aj firmu, s ktorou spolupracujem, aj samotné materiály, takže by som jednoznačne odporučil aj PORFIX.

Investor na stavbu zvolil tvárnice PORFIX Premium P2-400 so skvelými tepelno-izolačnými vlastnosťami, ktoré spĺňajú podmienky pre stavbu moderných a náročných stavieb a umožňujú murovať i bez zateplenia. Prinášajú úsporu už pri nákupe, ich použitie ale zároveň šetrí náklady na vykurovanie nehnuteľností. Doplnil ich priečkovkami P2-500 s jedinečnými mikroklimatickými a dobrými zvukovo-izolačnými vlastnosťami. Rýchlo sa s nimi stavia a dajú sa veľmi ľahko opracovať podľa individuálnych potrieb a požiadaviek. Komplexný stavebný systém PORFIX zabezpečil stavať rýchlo, ľahko a elegantne.

Zdroj: PR článok PORFIX – pórobetón, a.s.