CHORS

Bratislavský kapsulový hostel poznajú aj v zahraničí. Získal ďalšie ocenenie

Partneri sekcie:

Zadanie majiteľa znelo: "vytvorme hostel v luxusnej hotelovej kategórii, ktorý skĺbi prvky industriálneho dizajnu a umeleckých diel do jedného harmonického celku". A tak vznikol CHORS like a hotel.

CHORS like a hotel je hostel s ubytovaním v kapsulách. Sú to samostatné bunky koncipované v minimalistickom industriálnom dizajne so štandardom prítomným v hoteloch, variabilitou buniek a hlavne so zachovaním súkromia návštevníkov. Na rušnej bratislavskej ulici, ktorá nespí ani v noci, vznikla celkom unikátna oáza. 

V štruktúre buniek a izieb má návštevník k dispozícii všetko potrebné na malom priestore. Hlavnou filozofiou bolo spojenie základných potrieb človeka s hlbšou emóciou. Spojenie prechodného ubytovania s galériou. Súčasťou interiéru sú obrazy Mareka Ormandíka s kolekciou vlastných príbehov o staroslovanskom božstve CHORS. 

V interiéroch hostela si Ormandík vytvoril svoje vlastné príbehy. Chcel, aby boli tieto diela prezentované v čo najväčšej miere všade tam, kde má prístup aj návštevník, nie iba vo vstupných priestoroch recepcie, ako to býva väčšinou zvykom. 

V každej izbe sú navrhnuté pracovné stoly pre prácu s počítačom aj pohodlné sedenia v kreslách pripomínajúce obývačku. Hlavnou filozofiou bolo spojenie prvoplánovej potreby na prespanie s niečím čo u návštevníkov vzbudí emóciu zanechávajúcu spomienku.

CHORS
Zdroj: CHORS like a hotel

Prestížne ocenenie   

Spoločnosť Zavod Big už dlhé roky skúma tvorivosť a obchodný potenciál juhovýchodnej Európy, čo vyvŕšilo v založenie podujatia BigSEE Tourism Design Awards. Každý rok sa vďaka tomu stretnú tí najlepší za najlepšiu architektúru, interiér, módny dizajn a kreativitu v cestovnom ruchu.

Odovzdávania cien sa zúčastňujú projekty zo 17 krajín Európy a odborná porota rozhoduje medzi takými krajinami ako sú Grécko, Rakúsko, Chorvátsko, Českú republiku, Taliansko, či Turecko a samozrejme aj Slovensko.

CHORS
Zdroj: CHORS like a hotel

CHORS like a hotel získal ocenenie v kategórii “Architecture & Design as experience“ ako prvý art butikový kapsulový hostel, ktorý vybrala odborná porota zastúpená Urškou Gregorič, a to svojou jedinečnou koncepciou, ktorá ponúkla inovatívny a vizuálne podnecujúci zážitok prostredníctvom dizajnu a architektúry. V tejto kategórii našli za posledné roky miesto tie najzaujímavejšie projekty, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom to najlepšie v oblasti dizajnu a architektúry.  Zároveň získal nomináciu do Grand Prix finále.

Ďalšími víťazmi súťaže BigSEE Tourism Design 2020 boli zaujímavé projekty z celej Európy, ako napríklad výnimočná chata Sasso Nero v talianskej San Giovanni vynímajúcej sa na skalných bralách vo výške 3.026 n.m., My Cocoon, grécky prvý butikový kapsulový hostel na ostrovoch Mykonos či WoodenCave tiež z Grécka, ktorá ponúka ubytovanie v drevenej jaskyni.

CHORS like a hotel

Miesto stavby: Bratislava ,Obchodná  ulica 43-49, k.ú.Staré mesto  č.p. 8375 /1
Generálny projektant: Ateliér Slabey s.r.o. , Pútnická 18., 841 06 Bratislava
Zodpovedný projektant: Ing.arch. Ladislav Slabey
Spoluautor: Ing. Roman Murár
Umelecké maľby: Akad.maliar  Marek Ormandík