image 66864 25 v1
Galéria(5)

Vývoj kotlov v Skalici sa rozšíri. V hre sú nové pracovné miesta

Dobrá správa nielen pre región. Skalický závod Protherm Production sa chystá rozšíriť rady vývojárov kotlov. Jedinečnú možnosť uplatniť svoje schopnosti dostanú skúsení odborníci, šancu majú aj absolventi vysokých škôl technického zamerania.

Fabrika Protherm Production
Kvalifikovanych vyvojarov je na Slovensku nedostatok.   Protherm Production
Protherm Production 1
Vyvojovi pracovnici sa podielaju na navrhovani a modernizacii vykurovacich zariadeni  zdroj Protherm Production

Do vývojového oddelenia do Skalice sa medzinárodná skupina Vaillant Group najnovšie rozhodla presunúť ďalšie kompetencie. Kým doteraz sa vývojové oddelenie prevažne špecializovalo na vývoj nekondenzačnej techniky určenej pre východné trhy, v budúcnosti mu pribudnú ďalšie zodpovednosti.

Kvalitný vývoj
Medzinárodná skupina Vaillant Group plánuje v Skalici vytvoriť silný tím pre vývoj stacionárnych kotlov s celoskupinovou zodpovednosťou. A to nielen kondenzačných a nekondenzačných, ale aj napríklad kotlov na biomasu. Prípravy už odštartovali. Presmerovanie kompetencií do vývojového centra v Skalici je plánované už na jeseň tohto roku. V závode Protherm Production v Skalici preto v oblasti inovovania kotlov existuje pomerne veľká šanca na zaujímavú pracovnú pozíciu. Ide o veľmi perspektívnu prácu pre ambicióznych ľudí. Či už z hľadiska firemných benefitov, možností rýchleho kariérneho rastu či vycestovania do zahraničia. V závode sa v súčasnosti vyrába viac ako 690 rôznych typov vykurovacích zariadení. Sú určené pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. Práve kvalitný vývoj predstavuje cestu, ako si spoločnosť udržuje a zvyšuje svoju konkurencieschopnosť na trhu.

Medzinárodná spolupráca
Na vývojovom oddelení Protherm Production v súčasnosti pracuje už takmer 50 odborníkov. Konečná podoba výrobku vzniká vždy vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov zo Skalice s vývojármi z ostatných spoločností medzinárodného koncernu. Pracovníci vývojového centra sú v neustálom kontakte s dodávateľmi v rámci Európy či skupinovým technickým manažmentom skupiny Vaillant Group. Pri riešení nadnárodných projektov majú často možnosť služobne vycestovať do zahraničia. Zamestnanie je preto atraktívne najmä pre mladých.

Nové investície i podporné pozície
Rozširovanie radov vývojárov však nie je v závode jedinou novinkou. Časom majú pribudnúť aj iné, podporné pracovné pozície. Protherm Production okrem toho pripravuje rekonštrukciu vývojového laboratória, ktorá už je vo fáze projektu. Modernizácia je naplánovaná na koniec tohto roka s tým, že bude prebiehať postupne aj počas najbližších dvoch rokov. „Bude zahŕňať výmenu všetkých našich testovacích stanovísk na vývoj plynových kotlov, modernizáciu infraštruktúry laboratória a zoptimalizovanie všetkých technológií, ktoré v ňom máme,“ upresnil vedúci vývojového oddelenia spoločnosti Protherm Production, Ivan Komáček.