vyregulovane kurenie znizi vase ucty za energie
Galéria(2)

Vyregulované kúrenie zníži vaše účty za energie

Vlastníci bytov dostávajú do konca mája ročné vyúčtovanie nákladov na energie a väčšina z nich neverí vlastným očiam. Aj vy sa nestačíte čudovať, aké sumy platíte za vykurovanie? Vaše účty okamžite klesnú, ak si dáte vyregulovať vykurovaciu sústavu v paneláku prostredníctvom vyvažovacích ventilov  od spoločnosti Danfoss.

vyregulovane kurenie znizi vase ucty za energie 5927 big image

Čo urobíte dnes, sa vám v budúcnosti vyplatí

Investíciou do vyregulovania vykurovania sa zároveň pripravíte na legislatívne zmeny platné od januára 2014. Všetky veľké budovy s ústredným teplovodným vykurovaním, teda aj klasické paneláky, musia mať od roku 2014 vyregulovanú vykurovaciu sústavu. Podľa zákona o energetickej efektívnosti za nesplnenie tejto povinnosti môže správca alebo vlastník budovy dostať pokutu od 200 do 8 000 eur.

Vyregulovaná vykurovacia sústava ušetrí 15 % energie

Väčšina obyvateľov panelákov dôverne pozná problémy s nedokurovanými alebo prekurovanými miestnosťami v byte. Niektorí dokonca majú nepríjemný zážitok, keď ich v noci zobudil hluk z radiátorov pri napúšťaní vody. Príčinou týchto problémov je nevyvážená vykurovacia sústava. Efektívnym riešením sú vyvažovacie ventily  od firmy Danfoss. „Vyregulovaná vykurovacia sústava vďaka nainštalovaným vyvažovacím ventilom ušetrí približne 15 % spotrebovanej energie na vykurovanie. Celkové náklady na zakúpenie a inštaláciu vyvažovacích ventilov sa pritom investorovi vrátia do jedného až štyroch rokov v závislosti od typu budovy,“ hovorí Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

Spoločnosť Danfoss ponúka vyvažovacie ventily s  ručným ovládaním LENOTM  alebo automatické vyvažovacie ventily ASV . „Automatické vyvažovacie ventily sú však úspornejšie z dôvodu minimálnych nákladov na uvedenie do prevádzky a oveľa väčšej schopnosti redukcie spotreby energie,“ vysvetľuje Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

Viac informácií na www.sk.danfoss.com

–>–>