Kamence
Galéria(10)

V Kysuckom Novom Meste skolaudovali ďalších šesť bytových domov

V projekte Kamence skolaudovali bytové domy v Etape 6, 7 a Etape 8, 9. Dokopy pribudlo v meste 181 bytov, ktoré budú dostupné cez hypotekárny úver s úrokom len 1 % zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Investor projektu Kamence, spoločnosť Istrofinal spoločne s generálnymi dodávateľmi stavby KAMI PROFIT (Etapa 6, 7 ) a STAVIZOL – Pozemné stavby (Etapa 8, 9) slávnostne kolaudovali ďalších šesť dokončených bytových domov. Bytové domy navrhla opäť kancelária SLLA Architekti.

V novej mestskej štvrti Kamence išlo už o štvrté takéto podujatie. Investor spoločne s generálnymi dodávateľmi stavby, zástupcom mesta a prednostkou okresného úradu zasadili pamätný strom a poliatím základného kameňa symbolicky uviedli ďalšiu časť Kamencov do života.

kamence kolaudacia (2)
V projekte Kamence skolaudovali bytové domy v Etape 3 a Etape 4. | Zdroj: Marián Madunický

Škôlka v novej mestskej štvrti

V ďalších etapách sa postavilo šesť bytových domoch, v ktorých je spolu 181 bytov. Väčšina z nich má už svojich majiteľov, k dispozícii sú ešte byty 1+kk, 2+kk a 3+kk. Byty spĺňajú kritériá na financovanie úverom cez Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB), ktorý aktuálne ponúka hypotekárne krytie s úrokom 1% počas celej doby splácania úveru.

V rámci výstavby pribudol aj významný prvok občianskej vybavenosti – moderný priestor špeciálne naprojektovaný pre materskú školu, s veľkou záhradou, terasou a ihriskom. Prevádzku materskej školy zabezpečuje Súkromná materská škola Dráčik, ktorá aktuálne prijíma nových žiakov a prevádzku spustí v septembri 2024.

Bývanie je navrhnuté pre pokojný a pohodlný život s dôrazom na dostatok oddychových zón, ale aj kompletnú občiansku vybavenosť.  Priamo na Kamencoch developer postavil obchodnú galériu Naša – Kysucké Nové Mesto.

kamence
kamence kolaudacia (1)
kamence kolaudacia (2)
kamence kolaudacia (3)
kamence kolaudacia (4)
kamence kolaudacia (5)
kamence kolaudacia (6)
kamence kolaudacia (8)

Kamence, Etapa 6, 7 a Etapa 8, 9
Lokalita: Kysucké Nové Mesto
Developer: Istrofinal
Architekti: SLLA Architekti
Počet bytových domov: 6
Počet bytov: 181
Skladba bytov: od 1+kk po 4+kk