Stavebná spoločnosť ZIPP ukončila rok 2006 s výnosmi 6,6 mld. Sk

Stavebná spoločnosť ZIPP Bratislava, s. r. o., podľa predbežných výsledkov ukončila hospodárenie v roku 2006 s výnosmi 6,6 miliardy Sk. Hrubý zisk bol vyčíslený na 305 miliónov Sk. Pridaná hodnota predstavovala 853 miliónov Sk, informovala konateľka spoločnosti Magdaléna Kreutzová.

Pracovníci firmy ZIPP ukončili v roku 2006 dodávateľský park PSA Zavar pri Trnave, výrobnú halu na LCD monitory UMC Slovakia, obchodné centrum Veterná v Trnave, centrum Volvo Truck v Senci, Big Box v Trenčíne, lakovňu KIA pri Žiline, tri hypermarkety Tesco v Ružomberku, Lučenci a na Zlatých pieskoch v Bratislave a dve čistiarne odpadových vôd (ČOV) v Komárne a Poprade.

Zároveň bola v réžii ZIPP v Bratislave rozbehnutá realizácia viacerých projektov – ide o administratívnu budovu Vered, polyfunkčný komplex Viedenská brána, PD Tatra Panonia a polyfunkčný objekt AB Tatra real, ďalej sa v Leviciach rozbehla výstavba výrobného závodu Sachs a troch výrobných hál – de Miclén factory, Alcan, Tub-est factory, v Čachticiach stavbári začali dostavbu Nissens a ďalšie objekty na Orave a v Malackách. V Česku s logom ZIPP je označená výstavba dvoch priemyselných parkov so sídlom TLP Kunovice a Zdiby.

Spoločnosť ZIPP bola do obchodného registra zapísaná 7. júla 1993. V rámci jej diverzifikovanej činnosti dominuje stavebná činnosť. V septembri 2003 bolo na valnom zhromaždení rozhodnuté o prevode obchodných podielov a o jedinom spoločníkovi Strabag, s. r. o., Bratislava. O tri roky sa ZIPP nielen zlúčila so spoločnosťou N.R.C.S. (Bratislava), ale sa tiež stala právnym nástupcom podniku Prefabrikát, s. r. o., (Veľké Leváre).

Aktuálna hodnota základného imania spoločnosti ZIPP predstavuje 4 milióny Sk, firma zamestnáva 1 070 osôb.

Zdroj: TASR

KategórieUdalosti