Revolučné Habito posúva sadrokartón vpred

image 89857 25 v3

Rigips, člen nadnárodného koncernu Saint-Gobain, má  dvadsaťročné skúsenosti v oblasti vývoja a výroby suchej výstavby a  ich posledná novinka, Habito  búra mýty a negatívne názory o sadrokartóne.

Postačí obyčajná len skrutka do dreva, bez použitia hmoždiniek môžete zavesiť na stenu televízor, kuchynskú linku, kúpeľňové police či radiátory.

Aktuálne na tohtoročnom veľtrhu Coneco Racioenergia 2017 získal produkt Habito ocenenie Zlatá plaketa ako najlepší exponát. Habito predstavuje prelom v chápaní toho, čo sadrokartón zvládne. Vďaka špeciálne vystuženému jadru získal nové úžitkové vlastnosti a približuje sa k materiálom ako sú tehla, či tvárnica. V pevnosti, odolnosti a únosnosti dokonca vykazuje v niektorých parametroch lepšie vlastnosti. Jeho extrémna pevnosť vyhovuje aj náročným kritériám bezpečnostnej triedy stien RC3.

Výhodou stien z dosiek Habito sú aj ich výborné akustické vlastnosti. Efektívne poslúžia na odhlučnenie jednotlivých miestností a zlepšia akustickú pohodu každého interiéru. A to aj napriek tomu, že v porovnaní s pórobetónovými priečkami sú dvojnásobne užšie a tri-až päťkrát ľahšie.

Nosnosť jedného kotviaceho bodu je až 25 kg.

Nosnosť jedného kotviaceho bodu je až 25 kg.

Spoločnosť Rigipis sa osvedčila mnohým developerom a architektom aj vďaka prepracovanému systému podpory, úrovne komunikácie a kvality montáže. Ako jediná spoločnosť ponúka možnosti školení a odborných inštruktáži, ako pracovať s ich systémami v Technických akadémiách Rigips v Bratislave, Prešove a v Lučenci.

Dokonale funkčný šatník postavený z priečok Habito zvládne bez problémov záťaž množstva poličiek.

Dokonale funkčný šatník postavený z priečok Habito zvládne bez problémov záťaž množstva poličiek.

www.rigips.sk