Nová doska CETRIS® INCOL

image 99489 25 v3

Cementotriesková doska CETRIS® je známa predovšetkým ako konštrukčný materiál šedivej cementovej farby. Výrobca dosiek CIDEM Hranice, a.s., predstavuje tento rok prvýkrát svoj nový produkt, a to dosku, ktorá vyniká svojím čiernym zafarbením.

Doska s obchodným označením CETRIS® INCOL má rovnaké zloženie ako základná doska CETRIS® BASIC, navyše je však v celej hmote zafarbená čiernym pigmentom. Doska CETRIS® INCOL si tak pri atraktívnom vzhľade zachováva všetky priaznivé vlastnosti cementotrieskovej dosky CETRIS® – mechanickú pevnosť, odolnosť proti plesniam, hubám, mechanickému poškodeniu, poveternostným vplyvom a svoju najväčšiu prednosť, ktorou je nesporne jej nehorľavosť.

Tento nový produkt je určený hlavne na dekoratívne použitie v interiéri a exteriéri – opláštenie stien, vytvorenie podhľadov a pod. Táto nová doska je v ponuke s hrúbkou 12 mm a s rozmermi až 1 250 × 3 350 mm. Dosku možno, samozrejme, rezať na akýkoľvek menší rozmer, možno ju fázovať, frézovať i vŕtať. Montážne zásady (kotvenie, vzdialenosť podpôr a kotviacich prvkov, dilatácia) sú rovnaké ako pri použití základnej cementotrieskovej dosky CETRIS®.

Viac informácií o doskách CETRIS nájdete na www.cetris.cz.