Nanosilikónový náter Ceresit CT 49 Silix XD chráni tradičné fasádne omietky

image 73970 25 v3

Viete o fasáde, u ktorej je vyžadovaná dlhá životnosť a odolnosť proti znečisteniu? Ak áno, tak práve pre ňu je určený nanosilikonový náter Ceresit CT 49 Silix XD®.

Novinka v ponuke fasádnych náterov Ceresit pôsobí vďaka receptúre Silix XD® ako ochrana fasádnych omietok a betónových konštrukcií pred pôsobením vlhkosti a znečistením. CT 49 Silix XD® predlžuje životnosť fasády a zaisťuje jej dlhodobo estetický vzhľad. Náter obsahuje vybrané silikónové a polysiloxanové živice, doplnené o špeciálne plnivá a pigmenty.

Vďaka veľmi vysokej hydrofóbnosti povrchu vytvára tzv. perličkový efekt, a tým výrazne obmedzuje prenikanie vody do štruktúry náteru. Napriek tomu je vysoko paropriepustný. Ceresit CT 49 Silix XD® odoláva UV žiareniu a poveternostným vplyvom a je vhodný na použitie v oblastiach vystavených biologickej kontaminácii (huby, plesne, atď.). S náterom nemusíte rezignovať ani na vzhľad fasády – dodáva sa vo viac ako 200 farebných odtieňoch Ceresit Colours of Nature®. Použitie CT 49 Silix XD® je obzvlášť vhodné na historických objektoch, na sanačných a paropriepustných omietkach. Vďaka schopnosti premostenia trhlín je možné náter použiť aj pri renovácii staršieho zateplenia.

www.ceresit.sk