Modulové stavby s doskami CETRIS

image 93832 25 v1

Požiadavky na rýchlosť a presnosť výstavby sa neustále zvyšujú. Vhodný konštrukčný systém, ktorý dokáže uspokojiť tieto a všetky ďalšie požiadavky investorov, je modulárna výstavba. 

Systém je založený na využití jednotlivých montovaných modulov – zostáv. Modulárne domy sú konštruované v segmentoch (nazývaných moduly), ktoré sa vyrábajú v klimaticky kontrolovanom prostredí – vo výrobnej hale, na výrobnej linke. Tento spôsob výstavby je ekologický, pretože pri výstavbe je stavenisko tiché a čisté. Výstavba z priestorových modulov je mimoriadne ekologická, šetrná k okoliu, bez veľkých nárokov na zabratie staveniska zariadeniami.

Samotné opláštenie montovaného objektu môže mať moderný skladaný fasádny obklad. Použitím fasádnych cementotrieskových dosiek CETRIS® je možné vytvoriť veľmi individuálne fasády. Základom stavby je päť modulov pripravených vo výrobe, ktoré boli na stavbe zostavené na základových pätkách. „Tvár“ domu má použitím dosiek CETRIS® LASUR (odtieň 002) „mramorový“ efekt – lazúrovací prefarbený lak zámerne vytvára nejednotnú povrchovú úpravu.

Viac o cementotrieskových doskách CETRIS® sa dozviete na http://www.cetris.cz/.