Stavebníctvo stratilo jednu z významných osobností
Galéria(2)

Stavebníctvo stratilo jednu z významných osobností

Dňa 27. 2. 2011 zomrel vo veku 51 rokov konateľ spoločnosti Stavmat In Ing. Ján Bednár. Ján Bednár vyštudoval Vysokú školu ekonomickú, odbor Zahraničný obchod. Aktívne hovoril po nemecky, anglicky a rusky. Do roku 1997 pracoval na oddelení Materiálovo-technického zabezpečenia spoločnosti Holcim Slovensko. Stavebníctvo sa mu stalo blízkym, a preto v roku 1997 prijal ponuku spoločnosti Stavmat In a nastúpil na pozíciu obchodného riaditeľa. V roku 2001 sa spoločne s Ing. arch. Pavlom Kollárom stal jej konateľom.

Spoločnosť Stavmat In patrí medzi významné spoločnosti na slovenskom stavebnom trhu, na ktorom pôsobí už 15 rokov. Svoju činnosť sústreďuje na nákup, predaj a dopravu stavebných materiálov. V ponuke má kompletný sortiment stavebných materiálov potrebných na výstavbu rodinných domov, polyfunkčných budov, ale aj priemyselných objektov. Predaj stavebných materiálov realizuje cez vlastnú maloobchodnú sieť predajní stavebnín (v súčasnosti 31 predajných miest v SR) a formou veľkoobchodu.

Aj v časoch, keď sa stavebníctvu nie veľmi darilo, ostával Ján Bednár optimistom. Veril, že aj napriek konkurencii zo strany veľkých obchodných domov si klasické predajne stavebnín udržia miesto na trhu. Uvedomoval si, že jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je maximálne vychádzať v ústrety obchodným partnerom a zákazníkom, poskytovať im odborné poradenstvo, zabezpečiť dodávku a vykládku materiálu na miesto určenia, mať v ponuke dostatočne široký sortiment. V najbližšej budúcnosti plánoval rozšíriť sieť predajní stavebnín spoločnosti o nové predajne na Slovensku. V tomto smere bude pokračovať Ing. arch. Pavol Kollár, ktorý prevzal po Jánovi Bednárovi neľahkú úlohu.

(ad)

–>–>