image 63394 25 v1

Salón drevostavieb 2014 na výstave Nábytok a bývanie v Nitre

Najväčšia nesúťažná prehliadka modernej architektúry z dreva v SR a ČR – Salón drevostavieb 2014 – zavíta od 11. do 16. 3. 2014 do Nitry, kde bude záujemcom prístupná na výstave Nábytok a bývanie 2014 v pavilóne M3 na výstavisku Agrokomplex.

Výstava Salón drevostavieb 2014 predstavuje celkom štyridsaťjeden v uplynulom roku realizovaných moderných drevostavieb, navrhnutých českými a slovenskými architektmi prostredníctvom plagátov s fotografiami, nákresmi a popismi.

Inštaláciu dopĺňa niekoľko modelov a vzorky moderných materiálov, ktoré sa používajú pri výstavbe drevostavieb v súčasnosti.

Reprezentatívny výber na výstavu zostavili zástupcovia organizátorov Salónu zo SR a ČR – architekti Ľubica Fábri za Centrum pre architektúru a materiály ARCHA matériO Bratislava a Pavel Horák za architektonickú kanceláriu Prodesi Praha.

Súčasťou výstavy Salón drevostavieb 2014 v pavilóne M3 bude aj informačný pult, kde sa záujemcovia dozvedia viac o unikátnej knižnici moderných materiálov matériO a môžu získať Ročenku drevostavieb – katalóg, vydaný k výstave, ale aj ďalšie odborné publikácie centra ARCHA matériO.

Záujemcovia spomedzi architektov a interiérových dizajnérov môžu zažiadať o voľnú vstupenku na výstavu na e-maili info@archacentre.org. Salón drevostavieb 2014 sa koná pod záštitou Slovenskej komory architektov.

Generálni partneri Salónu drevostavieb 2014:
ARCHA matériO – Centrum pre súčasnú architektúru a materiály Bratislava
Domesi Praha/Bratislava

Hlavní partneri Salónu drevostavieb 2014 v SR:
JAFHOLZ Slovakia, KNAUF, ISOVER, VELUX

Mediálni partneri Salónu drevostavieb 2014 v SR:
A+D, Tlačová agentúra SITA, ASB, Informácie YUDINY, www.zelenaarchitektura.sk

Partneri výstav Salónu drevostavieb 2014 v SR:
Vodárenské múzeum BVS, Agrokomplex Nitra, STM v Košiciach, Karpatská Perla

Zdroj: www.archacentre.org