Koronavírus sprejazdnil Botanickú. A čo robili ostatní?

Botanická ulica

Je piatok ráno 6. marca a stavební robotníci začínajú frézovať asfaltovú vrstvu vozovky na Botanickej ulici v tesnej blízkosti čerpacej stanice Slovnaft v Bratislave. Krátko nato niekoľko tisícok ľudí uviazne na 40 minút v dopravnej zápche cestou do práce.

Na Botanickej sa zbiehajú autá ľudí z Devína, Devínskej Novej Vsi, Dlhých dielov, Karlovej Vsi i Dúbravky, je teda zrejmé, že cesta je preťažená. Akékoľvek stavebné práce na tejto ceste spôsobujú dopravné zápchy.

Máme tu koniec mesiaca a práce na rekonštrukcii vozovky nepokračujú, vlastne sa ani nerozbehli. Začatá rekonštrukcia miestnej komunikácie nemá potrebné označenie stavby, a tak nevieme, kto je stavebníkom, zhotoviteľom ani projektantom tejto stavby.

Len vďaka preventívnym opatreniam na zabránenie šírenia koronavírusu, keď Bratislavčania vo veľkej miere využívajú home office, je cesta plynule prejazdná.

Zaujíma nás, čo robil zhotoviteľ uplynulé tri týždne? Realizátor stavby mohol práve v tomto čase efektívne napredovať v rekonštrukčných prácach na tomto veľmi frekventovanom ťahu.

Zatiaľ to vyzerá, že práce sa začnú práve v okamihu, keď preventívne opatrenia pominú a tento dôležitý cestný ťah sa opäť zaplní na 120 %. Otázkou tiež zostáva, kto bude chcieť využiť rýchlejšiu MHD…

Na vyjadrenie Magistrátu mesta Bratislavy čakáme.

red.

Komentáre