Rakúsky stavebný koncern Strabag vstupuje na burzu cenných papierov

Rakúsky stavebný koncern Strabag vstúpi na burzu cenných papierov. Oficiálny začiatok upisovania akcií je 8. október. Potvrdil to hovorca Christian Ebner.

Šéf Strabagu Hans Peter Haselsteiner očakáva, že verejná ponuka akcií vyvolá trojnásobný záujem o akcie koncernu. „Na zabezpečenie 15 až 20 % rastu nestačia iba vlastné zisky“, objasnil Haselsteiner.

Len diaľnica St. Petersburg-Moskau bude stáť 8 miliárd USD, v prepočte 192,9 miliardy SKK, vetva Moskva-Krasnodar ďalších 8 miliárd USD. Kapitál treba i na projekty výstavby olympijskej dediny v ruskom meste Soči a na výstavbu výškových budov v Moskve. Strabag očakáva v budúcom roku obrat v Rusku vo výške 1 miliardy USD.

Pokiaľ ide o spojenie stavebných aktivít Strabagu a najväčšieho akcionára, ruského miliardára Olega Deripasku, tie by mali ostať zatiaľ samostatné.

Spojenie aktivít do spoločného podniku sa plánuje v oblasti výroby stavebných materiálov, konkrétne výrobu cementu. V nasledujúcich 10 až 15 rokoch plánujú v rámci spoločného podniku vybudovať 10 nových cementární.

Na Slovensku Strabagu patrí firma Slovasfalt, ktorá sa zameriava na živičné povrchy vozoviek a jedna z najväčších stavebných spoločností v krajine ZIPP Bratislava.
Informovala o tom agentúra APA.

Zdroj: TASR