image 99676 25 v2
Galéria(2)

Podbíjanie šikmých striech

Uniplatňa z tvrdeného extrudovaného polystyrénu spoľahlivo poslúži na podbitie presahov šikmých striech a zabezpečí potrebné tepelnoizolačné parametre.

obrazok

Mrazuvzorná Uniplatňa šetrí pri zhotovení podbitia presahu strechy hneď niekoľko pracovných krokov. Doska z tvrdeného extrudovaného polystyrénu je z oboch strán vystužená sklotextilnou mriežkou a pokrytá maltou. Vďaka tomu dosahuje vynikajúcu priľnavosť k materiálom bežne používaným v stavebníctve. Uniplatňa vizuálne zjednotí presah pod strechou a zároveň zabezpečí dostatočné tepelnoizolačné parametre konštrukcie.

Nízka váha a tvarovateľnosť Uniplatne zjednodušujú a urýchľujú stavebné práce. Na úpravu tejto nenasiakavej dosky stačí bežné náradie. Osadiť svietidlá, zásuvky alebo vytvoriť stavebné otvory v podbití je veľmi jednoduché.

UNIPLATŇA nachádza uplatnenie nielen v exteriéri, osvedčí sa aj pri vytváraní vnútorných deliacich stavebných konštrukcií i podhľadov. Vďaka odolnosti proti vysokému zaťaženiu z nej možno vytvoriť podkladovú vrstvu pre podlahy alebo schody, ale aj vyrovnať podklad pre lepenie obkladu a dlažby.

1 strešná drevená krokva

2 drevená doska s rozmerom 100 x 20 mm (pomocná konštrukcia)

3 UNIPLATŇA s rozmerom 30 x 600 x 2600 mm

4 kotviaca skrutka Würth Assy® 3-0 P 3,5 x 60 mm s tanierikom TIT 60

5 rohová lišta so sklotextilnou mriežkou

6 presieťkovanie spojov dosiek Uniplatní (výstužná sklotextilná mriežka + lepiaca malta)

7 penetračný náter pred aplikáciou konečných povrchových úprav

8 tenkovrstvová silikónová omietka

www.austrotherm.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Austrotherm, s.r.o.