Napriek ekonomickej recesii sa českým tehlám na Slovensku darí
Galéria(2)

Napriek ekonomickej recesii sa českým tehlám na Slovensku darí

Zvýšený dopyt po tehlách aj napriek kríze zaznamenáva česká spoločnosť HELUZ, cihlářský průmysl, v o. s. Vývoz na Slovensko v roku 2010 tvorí už takmer 20 % obratu spoločnosti, je to teda 5-percentný nárast oproti roku 2009.

Heluz, cihlářský průmysl, v. o. s., pôsobí na Slovenskom trhu už piaty rok a svoju pozíciu medzi lídrami neustále upevňuje. V súčasnosti je Slovensko najvýznamnejším zahraničným partnerom spoločnosti, zaberá celkovo prvé miesto v exporte, za ním nasleduje Poľsko a Rakúsko. „Slovenský trh je otvorený novým technológiám a ponuke nových produktov. Firmy novinky vítajú a rýchlo sa s nimi učia pracovať, “ hodnotí slovenský trh Ing. Jan Krampl, obchodný riaditeľ spoločnosti.

Najväčší záujem je o tepelnoizolačné brúsené tehly HELUZ Family a STI na obvodové murivo, ale aj o ďalší sortiment tehál na nosné murivo a priečky v brúsenom vyhotovení. „Naša spoločnosť vyrába rad výrobkov v rozmeroch, o ktoré je záujem najmä na Slovensku, a v ČR sa takmer nepredávajú,“ dopĺňa Jan Krampl.

Najväčší podiel na výstavbe majú rodinné domy, v dôsledku doznievajúcej hospodárskej krízy je menší záujem o bytové domy či objekty, ako sú zdravotnícke zariadenia či domovy dôchodcov. „Hospodársku recesiu je tu stále cítiť. Kým v roku 2009 bol záujem predovšetkým o veľké stavby, tento rok sa nám darí viac presadzovať najmä u individuálnych investorov, ktorí oceňujú technické parametre pri porovnateľnej cene s konkurenciou, “ dopĺňa Jan Krampl.

Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.