Námestovský Akord zvýšil vlani celkové tržby o vyše 106 %

Spoločnosť Akord, a. s., Námestovo dosiahla vlani celkové tržby 370,2 milióna Sk, čo znamená medziročný nárast 106,4 %. Tržby z predaja tovaru boli 207,3 milióna Sk, za predaj vlastných výrobkov firma utŕžila 144,7 miliónov Sk, tržby z výroby medziročne vzrástli o 126 % na 162,9 milióna Sk.

Firma v roku 2006 dosiahla zisk pred zdanením 4 milióny Sk, investovala takmer 20 miliónov Sk, a to predovšetkým do výstavby obchodnej a prevádzkovej budovy v Námestove. TASR o tom informoval generálny riaditeľ firmy Akord v Námestove Miroslav Kemeň.

Celková hodnota majetku spoločnosti dosiahla ku koncu minulého roka 137,6 milióna Sk. Z obežného majetku na úrovni 41,9 milióna Sk tvorili krátkodobé pohľadávky 83 %. Vlastné imanie krylo majetok podniku na 56 %. Na celkových záväzkoch spoločnosti, ktoré boli ku koncu vlaňajška vo výške 58,5 milióna Sk, sa krátkodobé záväzky podieľali 28,8 milióna. Základné imanie firmy je 49 miliónov Sk. Má 45 zamestnancov, pričom v tomto roku nebude ich stav zvyšovať.
Akord sa zaoberá stavebnou a obchodnou činnosťou a medzi jeho najvýznamnejšie stavby v roku 2006 patrí penzión Šafrán na Donovaloch, stavebné úpravy Avex v Oravskej Lesnej, kultúrny dom v Zakamennom a firemná obchodná i prevádzková budova Námestovo. „V tomto roku chceme postaviť obytné domy v Dolnom Kubíne, Trstenej i na Donovaloch a polyfunkčný dom v Námestove,“ avizoval Kemeň.

Námestovský Akord má od roku 2005 certifikát systému manažérstva bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci podľa OHSAS 18001:1999 v oblasti realizácie stavieb, pre veľkoobchodnú a maloobchodnú činnosť, na prevádzku čerpacích staníc pohonných látok a na služby, ktoré s tým súvisia. Firma vlastní aj certifikát kvality ISO 9001 pre inžinierske, priemyselné, vodohospodárske, bytové a občianske stavby.

Spoločnosť Akord v Námestove vznikla v roku 1992 z bývalého poľnohospodárskeho podniku Agrostav. „Nadviazali sme na vyše 30-ročnú históriu, ktorú mal Agrostav na Orave. Už v predchádzajúcich rokoch sme realizovali stavby v školstve, zdravotníctve, pričom sme dbali na ekologické požiadavky. Dnes máme v tomto segmente na hornej Orave dominantné postavenie. Pôsobíme aj v ďalších regiónoch severného a stredného Slovenska,“ dodal generálny riaditeľ Miroslav Kemeň.

Zdroj: TASR

KategórieAktuálne