Na Orave dokončili opravu ďalšieho cestného úseku aj most pri Vitanovej

cesta
Zdroj: Shutterstock

Súčasťou dvojmiliónového projektu bola aj oprava jedného z mostov v obci Vitanová.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ukončil opravu takmer šesť kilometrov dlhého úseku cesty medzi obcami Vitanová a Oravicami (okres Tvrdošín). Ako informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová, investícia za viac ako dva milióny eur bola financovaná z európskych finančných zdrojov. Súčasťou projektu bola aj oprava jedného z mostov v obci Vitanová.

Čaká sa na kolaudáciu cesty

Žilinskej krajskej samospráve sa podarilo získať finančné prostriedky v rámci cezhraničného projektu Tatry spájajú, partnerom ktorého je Malopoľské vojvodstvo. „Počas prvej vlny pandémie nás obaja zhotovitelia písomne informovali, že majú v dôsledku obmedzení počas mimoriadnej situácie problémy s nákupom a dovozom stavebného materiálu, technických zariadení a náradia,“ povedal Michal Patúš z Úradu ŽSK.

„Ťažkosti im spôsobovali aj karanténne a sprísnené bezpečnostné opatrenia pre personál na pracoviskách. Kraj preto požiadal o posun termínu ukončenia projektu z 30. júna na 30. septembra 2020,“ dodal.

Nový termín bol schválený a dodávateľmi stavby aj dodržaný. „Stavba bola prevzatá koncom septembra, aktuálne prebieha kolaudačné konanie. Verím, že nová cesta zlepší bezpečnosť pri jazde do rekreačných oblastí v našom severnom regióne,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Ako doplnila, projekt skvalitnil prepojenie cestnej siete cez hraničný priechod Suchá hora s dosahom do Zakopaného na poľskej strane a do kúpeľného a lyžiarskeho centra Oravice na slovenskej strane.

© SITA Slovenská tlačová agentúra
KategórieAktuálne