1 vystavba 1

Mení sa realitný trh a aké výzvy stoja pred nami? Blíži sa SME konferencia Reality Summit 2021

V rámci diskusných panelov rozoberieme aktuálne výzvy a trendy v rezidenčnom i kancelárskom segmente, či pripravovaný stavebný zákon.

Aj realitný trh sa musel v uplynulých mesiacoch vyrovnať s dôsledkami nečakanej krízy, ktorú sprevádzala neistota a prehodnocovanie na strane investorov. Pandémia ovplyvnila prakticky všetky oblasti a priniesla aj viaceré zmeny, či už je reč o „novom normálne“ v kanceláriách alebo dynamickom rozvoji priemyselných nehnuteľností v súvislosti s nárastom dopytu.

Týmto, ale aj ďalším aktuálnym témam sa budeme venovať na dvojdňovej konferencii denníka SME Reality Summit 2021 (9. – 10. novembra 2021, Hotel Saffron, Bratislava). Pozvanie prijalo viac ako 25 profesionálov a spoločne s nimi budeme hľadať odpovede na otázky, ktoré aktuálne najviac zaujímajú aktérov v realitnom odvetví.

Priestor bude aj na tradičný networking a neformálne diskusie, keďže podujatie organizujeme v prezenčnej forme v modernom hotelovom prostredí.

Stále málo bytov, zmena v kanceláriách

Program konferencie pozostáva zo šiestich tematických blokov, v ktorých sa budeme venovať jednotlivým segmentom.

Úvodný deň otvorí diskusia o kritickom nedostatku bytov v slovenských regiónoch, teda téma, ktorá je zrejme ešte nástojčivejšia ako obmedzená ponuka bývania v Bratislave – s tým, že o situácii v hlavnom meste sa zvyčajne hovorí častejšie.

Zdroj: Petit Press

V ďalšom bloku sa budeme zaberať situáciou na kancelárskom trhu, ktorý prešiel za posledné mesiace výraznými zmenami. Viaceré firmy prešli na hybridný model práce a transformovali svoje pracovné priestory. Reagovať na to museli aj developeri a vlastníci administratívnych budov.

V rámci úvodného dňa rozoberieme aj komplexnejšiu tému o tom, ako zlepšiť kvalitu života v mestách. O svoje názory sa podelia primátori krajských miest Peter Bročka a Richard Rybníček, ktorí Trnave respektíve Trenčínu priniesli zmenu v štýle riadenia. Čo spraviť, aby sa ľuďom v mestách žilo lepšie a do akej miery je pri tom možná efektívna spolupráca samospráv s komerčným sektorom?

Pozrite si celý program konferencie Reality Summit 2021

Utorkový program uzavrie diskusia o vývoji v segmente priemyselných nehnuteľností. Biznis logistických skladov ovplyvnila pandémia koronavírusu pravdepodobne najviac. Boom internetových obchodov a zmena správania zákazníkov priniesla stúpajúci dopyt po priestoroch, efektivite procesov či automatizácii. Ako sa situáciou vyrovnávajú hráči v tomto segmente, rozoberieme s nájomcami skladov, ako aj prevádzkovateľmi priemyselných hál.

Zelenšie Slovensko a nový stavebný zákon

Druhý deň konferencie otvorí diskusia, ktorá sa týka aktuálnej témy pripravovanej novely stavebného zákona. Tá v brandži rezonuje dlhšie a pôvodný návrh novej legislatívnej úpravy sa stretol s množstvom pripomienok verejnosti aj profesionálnych subjektov.

Nový stavebný zákon však postupne mieri do parlamentu a trh čakajú viaceré zmeny. Akú podobu bude mať napokon novela a na čo sa budú musieť pripraviť jednotliví účastníci stavebných konaní, rozoberieme v diskusnom paneli s účasťou podpredsedu vlády Štefana Holého, v ktorého gescii zákon vzniká.

Zdroj: Petit Press

Záverečný panel prinesie diskusiu o tom, ako môžeme spraviť Slovensko zelenšie. Udržateľný development je pojem, ktorý rezonuje dlhšie. No a ako od slov prejsť k činom a prispieť architektúrou i progresívnym plánovaním projektov k tomu, aby u nás vznikali moderné stavby reagujúce na súčasné výzvy na čele s klimatickou zmenou? Ako pripravovať stavebné projekty zodpovednejšie voči nasledujúcim generáciám a prispieť k boju proti prehrievaniu miest?

Priebeh diskusií doplnia prípadové štúdie, analýzy a dáta k jednotlivým tematickým blokom. Súčasťou panelu o vývoji na kancelárskom trhu bude aj exkluzívnym prieskum spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorý vznikol pre konferenciu Reality Summit.

Komfort podujatia zabezpečí zázemie 4-hviezdičkového hotela Saffron v centre Bratislavy. Avšak v prípade, že v danom termíne nebudete môcť pricestovať, alebo uprednostňujete livestream, k dispozícii je v rámci registrácie aj možnosť online pripojenia.

Viac informácií o možnostiach registrácie a samotnom podujatí nájdete TU.

Zdroj: PR článok Petit Press, a.s.