Galéria(5)

Kúpeľňová kolekcia AXOR One prichádza s novým režimom interakcie

Dokonale vyladená kúpeľňová kolekcia AXOR One prichádza s vylepšenými inovatívnymi technológiami. Jej elegancia a čistota bola doplnená o väčšiu prehľadnosť, funkcie a jednoduché ovládanie.

Stoja za ňou špičkoví britskí dizajnéri

Interiérový dizajnér Edward Barber a produktový dizajnér Jay Osgerby spoločne stelesňujú filozofiu interakčného dizajnu. Inak povedané – vďaka nim sa dizajn s používateľom snúbia. Zameriava sa na interakciu používateľa s produktom, na to, čo človek vidí, počuje a potrebuje.

Dizajnérske duo má za sebou významné úspechy, medzi ktoré patrí vytvorenie olympijskej pochodne v roku 2012 alebo návrh 2-librovej mince pre Kráľovskú mincovňu. Aj pri nich vidieť, že sú navrhnuté pre potreby používateľa.

Sústreďujú na styčné body medzi disciplínami priemyselného dizajnu, nábytkového dizajnu a architektúry, za čo boli aj viacnásobne ocenení.

Zdroj: VIVa

Vzťah medzi kolekciou a človekom

Kolekcia AXOR One sa vyznačuje holistickým dizajnovým jazykom štíhlych siluet, plochých plôch, mäkkých rohov a vyvážených proporcií. Pri umývadle sa

archetypálna parabolická batéria s ovládačom typu „všetko v jednom” vyznačuje jemným zúžením zakriveného výtoku. Je to jemný detail, ktorý signalizuje výnimočnú kvalitu dizajnu a výroby.

Pomocou technológie Select poskytuje mechanický ovládač nový spôsob interakcie: Jednoduchým stlačením spustíte alebo zastavíte vodu; otočte v smere hodinových ručičiek, aby ste zvýšili teplotu. Jednoduchý, intuitívny a presný nový režim interakcie je tiež ekologický a ekonomické vďaka systému, ktorý šetrí vodu.

Zdroj: VIVa

Elegantné pákové rúčky

Umývadlové batérie AXOR One s pákovými držadlami zachovávajú v kolekcii elegantný estetický moment. Nový dizajn kartuše priniesol charakteristickú plochú rukoväť modelov s jedným otvorom, zatiaľ čo integrovaný prevzdušňovač a mierne zúžený výtok dokazujú vysoký štandard kvality kolekcie.

Umývadlová jednopáková batéria AXOR One je dostupná v dvoch výškach. Navyše rozsiahla ponuka kolekcie obsahuje varianty jednootvorovej, dvojotvorovej a trojotvorovej batérie, ktorú je možné namontovať aj na stenu.

Zdroj: VIVa

Všetko pre perfektné sprchovanie

Že si túto kolekciu naozaj užijete dokáže aj sprcha, ktorá obsahuje širokú škálu možností pre personalizovaný zážitok zo sprchovania. Sprchová rúrka je kombináciou hlavovej sprchy, ručnej sprchy a nástennej tyče. Vďaka integrovanému nástennému vývodu ponúka čistý vzhľad, ktorý svedčí každej kúpeľni. Horné a ručné sprchy sa vyznačujú monolitickými tvarmi a prúdmi Rain a PowderRain, ktoré vodu rozprašujú do tvaru kruhu.

To však nie je všetko. Termostatický modul AXOR One využíva veľké, jasne označené, vysoko citlivé rukoväte pádla, ktoré ponúkajú intuitívne ovládanie typov prúdu a ultra presné ovládanie teploty a objemu vody.

Zdroj: VIVa

Archetypálna krása vedľa vane

Stojanová vaňová batéria AXOR One sprostredkúva osobitú eleganciu prostredníctvom svojho archetypálneho tvaru. Vysoký výtok sa smerom k špičke zužuje, vďaka čomu pôsobí batéria zaujímavo. Doplnená je o pútavú ručnú sprchu 75 1jet s prepínačom. Elegantne integrovaný do výtoku, umožňuje jednoduché prepínanie prúdu vody z batérie na ručnú sprchu.

Ak ste fanúšikom elegantného dizajnu a funkčnosti, kúpeľňová kolekcia AXOR One určite stojí za vyskúšanie.

Zdroj: PR článok Marek Vágai – VIVa