Izomat hospodáril v prvom polroku so ziskom 170 mil. Sk

Spoločnosť Izomat, a.s. Nová Baňa, ktorá produkuje tepelné, akustické a protipožiarne izolácie z minerálnej vlny, hospodárila v prvom polroku tohto roka so ziskom pred zdanením na úrovni 170 mil. Sk.

„Hospodárenie spoločnosti v tomto roku pozitívne ovplyvnila vyššia efektívnosť energetického hospodárstva a rastúca dynamika rozvoja stavebných prác na trhoch Izomatu,“ komentoval pre agentúru SITA predseda predstavenstva firmy Jozef Pisoň. Negatívne pritom na hospodárenie vplývali podľa neho vyššie prepravné náklady a vyššie náklady na suroviny, ktorých cena sa viaže na ceny ropy. „Vzhľadom na vysoký podiel exportu do tvorby výsledku spoločnosti výrazným spôsobom vstupoval aj kurz slovenskej koruny,“ doplnil Pisoň. Od januára do konca júna tohto roka pritom Izomat utŕžil za vlastné výkony 701 mil. Sk. Celkové výnosy podniku sa však dostali na úroveň 786 mil. Sk a pridanú hodnotu vygeneroval vo výške 267 mil. Sk.

Za celý minulý rok sa celkové výnosy podniku vyšplhali na 1,532 mld. Sk. Celkové tržby za vlastné výkony boli v objeme 1,402 mld. Sk a spoločnosť vygenerovala pridanú hodnotu na úrovni 473 mil. Sk. Izomat vlani hospodáril so ziskom pred zdanením na úrovni 217 mil. Sk.

Od začiatku tohto roka sa majiteľom Izomatu stala spoločnosť Knauf Group, ktorá sídli v nemeckom Iphofene. Skupinu Heraklith Group, do ktorej patril Izomat od roku 1999, totiž predal jej vlastník RHI AG práve nemeckej spoločnosti Knauf Group za 230 mil. eur. Predajom skupiny Heraklith tak firma RHI zavŕšila reštrukturalizáciu koncernového portfólia a Knauf Group tak získal 100-percentný balík akcií v slovenskom podniku.

Zdroj: SITA