IFD FAKRO lyžiarske majstrovská sveta
Galéria(5)

IFD FAKRO lyžiarske majstrovská sveta

Pokrývači-lyžiari súťažili na svahoch strediska Jaworzyna Krynicka už druhýkrát. Tímy Slovákov, Poliakov a Francúzov zvíťazili v 2. ročníku lyžiarskych majstrovstiev sveta IFD FAKRO Ski World Cup. Spoločnosť FAKRO, svetová dvojka na trhu so strešnými oknami, bola opäť organizátorom tejto súťaže. Takmer 40 amatérskych lyžiarov zo siedmich európskych krajín reprezentovalo Medzinárodnú strechársku federáciu IFD a súťažilo na svahoch malebného pohoria Jaworzyna Krynicka v Beskydskom horskom pásme.

Bolo to veľkolepé a hrdinské súperenie s množstvom zábavy. Spoločnosť FAKRO urobila veľký kus práce, samozrejme, s podporou Slovenska, Česka, Francúzska, Maďarska, Rumunska, Veľkej Británie a Poľska. Organizácia bola opäť vynikajúca.

Spoločnosť FAKRO, organizátor šampionátu, je známa podporou zimných športov. V jej kalendári sa opakujúce firemné udalosti automaticky spájajú s Poľskom a lyžiarskymi majstrovstvami. Výkonný riaditeľ spoločnosti FAKRO, Ryszard Florek, je známy svojou vášňou k lyžovaniu a schopnosťou pritiahnuť k nemu aj ďalších ľudí, ktorí si tento šport obľúbia. Práve on prišiel s myšlienkou súperenia pokrývačov na svahu. Prezident IFD, Piet Jacobs, pripustil pred dvoma rokmi, kedy táto myšlienka vznikla, že niektorí budú voči tomu skeptickí.

„Neverili sme, že myšlienka by sa mohla stať skutočnosťou. Ale Ryszard Florek je vo firme známy rozhodnosťou a odvahou čeliť aj najťažším výzvam. Navyše je schopný nakaziť ľudí svojím entuziazmom a optimizmom. Dnes, po ukončení druhej série šampionátu, sa môžeme pochváliť profesionálnou organizáciou.“

Senior President IFD, Gordon Pennrose je takisto hrdý na organizátorov. „FAKRO konalo v každom smere výborne. Napriek tomu, že som sa majstrovstiev nezúčastnil, podporoval som reprezentantov z mojej krajiny. Bolo to obrovské športové súperenie. Bol som očarený pohostinstvom poľských organizátorov.“

Ryszard Florek zdôrazňuje, že IFD FAKRO lyžiarske majstrovstvá sveta sú nielen príležitosťou na športovú súťaž profesionálnych pokrývačov. „Je to aj príležitosť na rozhovory a výmenu skúseností profesionálov, ktorých spája strešný priemysel. Vďaka šampionátu majú zástupcovia Medzinárodnej strechárskej federácie, ako aj novinári z Maďarska, Slovenska, Francúzska a Poľska možnosť navštíviť našu spoločnosť.“

Návšteva zariadení spoločnosti FAKRO bola jedným z hlavných bodov programu. Zahraniční hostia neskrývali svoj obdiv pri sledovaní výrobného procesu strešných okien, ktorý zahŕňal použitie moderných technologických riešení a prezentáciu produktov FAKRO v 3D.
–>–>
„Všetko, čo sme tu videli, dokazuje, že FAKRO je spoločnosť vysokého svetového štandardu. Pri každom otočení sme boli svedkami vysokej úrovne profesionálneho a technologického vývoja. Boli sme ohromení testom odolnosti strešných okien vo výskumno-vývojových laboratóriách a 3D tlačou, vďaka ktorej sa rýchlo znázorní a vyvíja model výrobkov. Na základe nej sa výrobky neskôr testujú.“

Pobyt v regióne Sądecczyzna bol pre všetkých hostí veľmi príjemný. Bez ohľadu na to, či išlo o účastníkov alebo priaznivcov, všetci boli očarení kúzlom Sądecczyzny, pohostinnosťou organizátorov a pôsobivými voľnočasovými zariadeniami, ktoré vlastní spoločnosť FAKRO v hoteli Activa.

Ďalší, 3. ročník IFD FAKRO lyžiarskych majstrovstiev sveta sa bude konať budúci rok. A kde inde ako na svahoch Jaworzyny Krynickej. Dnes si totiž nikto nevie predstaviť, že by sa pokrývači-lyžiari mali stretnúť na inom mieste.