Pisoáre.

Hra o tróny

Rovno sa priznám, že s týmto slovným žartíkom som čakala už dlhšie. Som rada, že ho konečne môžem použiť – HBO, ďakujem za seriál, slovenčina, ďakujem ti za tento zvrat. Žarty bokom, toalety sú vážna vec. Je to ale jedna z tých vecí, ktoré si nikto nevšimne ani nikto neocení, keď sú spravené dobre. Zato keď sú spravené zle, tak to môže byť parádny problém.

Transparentné výberové konanie

Sklo je fantastický materiál. Bez skla by moderná architektúra vôbec nebola tam, kde je. Autor tohto návrhu by však potreboval odvykaciu kúru. A ako sa tak pozeráme na to usporiadanie, tak radšej aj terapiu.

03

Na dosah

Na prvý pohľad to vyzeralo ako nevinný, no vtipný omyl. Na druhý pohľad ako mierne zlomyseľná pomsta. A na tretí sme z toho úplne zmätení. Nie je to náhodou nepoužitý záber z Mr. Beana?

Kúpeľňa

Šmýkačka

Alebo krátka štúdia o tom, prečo je prototypovanie dôležitou súčasťou dizajnérskeho procesu.

Toaleta

Prečítajte si tiež: Môj dom, môj hrad

Slovensko hľadá superstar

Priznajme si, aj v tom najväčšom introvertovi sa občas skrýva kus šoumena. Niekto sa radšej predvádza, ako pekne spieva, niekto skvelo varí a niekto očividne skvelo… kraľuje. Viac ako toaleta samotná nás znepokojujú dve veci: kto je v hľadisku a odkiaľ je fotená táto snímka?

Toaleta v interiéri

Reklama na každom kroku

Netreba sa ani vyznať v marketingu, aby bolo človeku tak nejako intuitívne jasné, že radšej bolo treba investovať do bilbordu pred kinom.

Pisoár

Spojené národy

Soči
Určite najslávnejšia dvojica z dnešného výberu. Na zimných olympijských hrách v roku 2014 sa podobných „meeting pointov“ vyskytlo niekoľko. Zlyhali spoľahlivé ruské tlačiarne a vynechali kus výkresu alebo si niekto skutočne povedal, že je to dobrý nápad na socializáciu?

Toalety

Najdôležitejšie veci ako prvé

Keď máte úzku kúpeľňu, treba improvizovať. A tu to niekto poňal vo funkcionalistickom duchu. Čo potrebujete mať viac poruke, záchod alebo sprchu? Zvláštne fascinujúci priestor.

Kúpeľňa

Mohlo by vás zaujímať – Ženská verzus mužská kúpeľňa: Ako by to malo vyzerať

Štyria mušketieri

Kamaráti musia držať spolu za každých okolností, nikdy neviete, kde číha nebezpečenstvo. Bonusový detail: prosím, všimnite si detail prerušenia ozdobného keramického pásika na stienkach medzi pisoármi.

Pisoáre.

Frajer na záver

Niekto si skutočne potrpí viac na suché ruky ako na výzor. Načo zrkadlá? Načo byť konformný, veď zarovno to býva všade. Máme tri umývadlá? Dajme päť zásobníkov na utierky. Našťastie, aspoň ich doplnili košom s adekvátnymi rozmermi.

Toaleta

TEXT: KAROLÍNA BARÉNYI
FOTO: REDDIT

Článok bol uverejnený v časopise ASB 6-7.