Firma Bramac očakáva tohtoročný obchodný obrat približne 850 mil. Sk

Obchodný obrat približne 850 miliónov Sk očakáva za tento rok slovenský výrobca strešnej krytiny spoločnosť Bramac. "Sme na trhu 13 rokov a v tomto roku dosiahneme obrat okolo 850 miliónov Sk, pričom očakávame predaj 2,4 milióna štvorcových metrov krytiny", uviedol pre TASR riaditeľ pre predaj a marketing Marian Brezovský.

V roku 2006 predal Bramac 2,1 milióna m2 krytiny. Nárast je zhruba o 16 %, aj keď stavebný trh išiel hore o 7 až 10 %, spresnil Brezovský. Dodal, že kým v minulých rokoch zaznamenali najväčší odbyt v Bratislavskom kraji, v súčasnosti sa stavebný boom presúva na východné Slovensko a osobitne do Vysokých Tatier a Prešovského kraja.

Spoločnosť Bramac – strešné systémy je 100%-nou dcérskou spoločnosťou rakúskej firmy Bramac, Dachsysteme International GmbH. Firma začala svoje pôsobenie na slovenskom trhu v roku 1991. Od roku 1994 pôsobila ako samostatná obchodná spoločnosť Bramac – strešné systémy, spol. s r.o., pričom v roku 1996 začala výstavbu vlastného výrobného závodu v Ivanke pri Nitre, do ktorého investovala viac ako 500 miliónov Sk.

Závod na výrobu strešných krytín je vybavený modernou technológiou a dali ho do prevádzky 24. septembra 1997. Bramac má certifikát na používanie značky Environmentálne vhodný výrobok na všetky modely škridiel predávaných na slovenskom trhu.

Zdroj: TASR