image 68532 25 v1
Galéria(9)

Equitone: riešenie problémov s grafitti

Vláknocementový fasádnych obklad Equitone sa vďaka kombinácii estetiky a funkčnosti uplatňuje najmä na budovách s pridanou architektonickou hodnotou. Tie prirodzene pútajú pozornosť nielen okoloidúcich, ale aj vandalov. Špeciálna prefabrikovaná antigraffiti úprava spoľahlivo ochráni reprezentatívnu fasádu pred jej znehodnotením.

natura PRO
picture yellow
pictura dom
natura PRO skoliace centrum1
pictura  white
natura PRO opera2
natura PRO opera 1
natura PRO skoliace centrum

Veľkoformátové vláknocementové fasádne dosky Equitone svojím vzhľadom zdatne sekundujú architektom pri návrhu moderných konceptov a vďaka tradícii materiálu nájdete ich uplatnenie aj v historických centrách miest. Všetky modely obkladu Equitone sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, vplyvu poveternostných podmienok a proti degradujúcim účinkom UV žiarenia. Preto činnosť človeka predstavuje jediné významné ohrozenie reprezentatívneho vzhľadu fasády.

Equitone [pictura] prepožičiava fasáde vďaka svojmu hladkému a matnému povrchu atraktívny a moderný vzhľad. Dodáva sa v 20 farebných prevedeniach. Štandardne vyrábaný s prefabrikovanou antigraffiti úpravou.

Riešenie existuje

Na fasádach bez špeciálnej povrchovej úpravy je odstraňovanie grafitti nielen finančne náročné, pri neodbornej manipulácii hrozí aj nenávratné poškodenie fasády. Výrobca materiálu Equitone preto odporúča použiť na opláštenie budov na frekventovaných uliciach obklad so špeciálnou antigraffiti úpravou, ktorá sa aplikuje už v procese výroby. Vďaka tejto úprave sa minimalizuje povrchová pórovitosť materiálu. Možno ju aplikovať na obkladové dosky Equitone Pictura a Natura. Výhodou je, že životnosť tejto povrchovej úpravy je totožná so životnosťou materiálu a nevyžaduje si dodatočnú obnovu a údržbu. V prípade znečistenia stačí poškodené miesto jednoducho očistiť roztokom na alkoholovej báze alebo špeciálnym antigraffiti prípravkom.

Equitone [natura] sa prezentuje jasne viditeľnou štruktúrou vlákien na matnom hladkom povrchu. Ponúka sa až v 42 farebných odtieňoch. Možno naň aplikovať špeciálnu prefabrikovanú antigraffiti povrchovú úpravu – [natura PRO].

www.equitone.sk