BauMax zaznamenal na Slovensku rast obratu o 10,6 %

O 10,6 % vzrástol obrat rakúskej spoločnosti bauMax na Slovensku v porovnaní s rokom 2006. Slovensko sa tým zaradilo  medzi najdynamickejšie sa rozvíjajúce krajiny, kde spoločnosť vyvíja svoje aktivity.

Majiteľ firmy Martin Essl považuje 14-ročné pôsobenie bauMaxu na Slovensku za mimoriadne úspešné a preto s rozvojom rátajú aj v ďalších rokoch. Okrem iného by v tomto a budúcom roku mali pribudnúť ďalšie tri ďalšie veľkokapacitné prevádzky, a to v Prievidzi, Trnave a Bratislave – Lamači. V súčasnosti spoločnosť v SR zamestnáva vyše 860 pracovníkov, čo znamená v porovnaní s rokom 2006 nárast o 18 %.

Podľa M. Essla až 40 % výrobkov, ktoré ponúkajú v svojej sieti na Slovensku pochádza od domácich výrobcov a značná časť ich produkcie ide aj do ostatných krajín strednej, východnej a južnej Európy kde je bauMax prítomný.

Vlani zaznamenala skupina bauMax rekordný obrat, ktorý predstavoval 41,2 miliardy Sk, čo je nárast o 10,3 %. Vyše 53 % z uvedenej sumy realizovala spoločnosť v krajinách strednej a východnej Európy.

Zdroj: TASR