image 100321 25 v1
Galéria(4)

100 rokov Kaldewei

Rok 2018 je pre Kaldewei v znamení ohliadnutia sa za úspešnou 100-ročnou firemnou históriou. Odvážne rozhodnutia, pohľad nezlomne uprený vpred a umenie nájsť vždy vlastný, nový, rukopis: to je tajomstvom premeny malej továrne na svetového výrobcu smaltovaných riešení pre kúpeľne. Kaldewei pritom vždy razil vlastné cesty, veril svojej sile a vďaka novým nápadom prinášal do svojej branže dôležité impulzy. Dnes sa Kaldewei so svojim triom výrobkov – extra plochá sprchovacia vanička, umývadlo a kúpeľňová vaňa – zabýval v miliónoch kúpeľní po celom svete a naďalej smeruje v kurze rastu. Už vo štvrtej generácii dnes pokračuje Franz Kaldewei v úspešnej histórii rodinného podniku.

1 1 Kaldewei 100 Jahre
1 3 Franz Kaldewei
Kaldewei Cono CCC lava black

Na základe 100-ročných skúseností dnes Kaldewei dôsledne stavia na materiál, ktorý sa stal podstatou firemnej značky: smaltovanú oceľ Kaldewei. Vždy to boli odvaha, predvídavosť a priekopnícky duch, ktoré viedli k inováciám raziacim nové trendy a ktoré umožnili úspešný vývoj. Kaldewei pritom vždy zostal verný svojim ideálom a hodnotám a udržal si svoju nezávislosť.

Štvrtá generácia v čele s Franzom Kaldeweiom stojí na špici rodinného podniku. „Mám veľký rešpekt z toho, čo dokázali moji predkovia. Učiť sa z minulosti a skúsenosti využiť k utváraniu novej budúcnosti – to je moje krédo, s ktorým chcem ďalej pokračovať vo vedení rodinného podniku. Dávam novej, súčasnej dobe príznačné impulzy a sústredím sa mimo iné na rastúcu internacionalizáciu a digitalizáciu. Dôležitým bodom naďalej zostává budovanie tretieho odvetvia – umývadiel Kaldewei zo smaltovanej ocele,“ hovorí Franz Kaldewei a hľadí optimisticky do budúcnosti.

www.kaldewei.cz
www.kaldewei.cz/inspirace/material/smaltovana-ocel/