Tepelná izolácia s reflexným povrchom

Tepelná izolácia s reflexným povrchom

Partneri sekcie:

Špeciálna reflexná povrchová vrstva zjednodušuje v letnej sezóne aplikáciu tepelnoizolačných dosiek zo sivého polystyrénu.

Nielen v letnom období ocenia realizátori pri zateplení fasády výhody tepelnoizolačnej dosky Austrotherm GrEPS 70 Fasádny Reflex z expandovaného penového polystyrénu s prímesou grafitu. Okrem toho, že grafitový polystyrén dosahuje až o 20 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén pri rovnakej hrúbke, je táto doska ošetrená špeciálnou povrchovou úpravou.

Táto povrchová úprava zabraňuje počas teplých dní výraznému prehrievaniu polystyrénu a zjednodušuje aplikáciu izolačnej dosky. Povrchová úprava tiež prispieva k zvýšeniu prídržnosti lepiacej (stierkovej) malty na sivý EPS.

Sivý polystyrén pomáha šetriť

Menšia hrúbka ušetrí nielen objem izolantu, ale aj pomocné materiály, ako sú napr. kratšie kotevné prvky, parapety, užšie atikové plechy, ostenia okien. Ak biely polystyrén nahradíte sivým polystyrénom s rovnakou hrúbkou, získate dodatočnú úsporu energie a rýchlu návratnosť vstupnej investície pri zatepľovaní.

Austrotherm GrEPS 70 Fasádny Reflex je vhodný na zateplenie pasívnych a nízkoenergetických domov, a zároveň na dodatočné zateplenie starších domov.
www.austrotherm.sk