Partner sekcie:
 • Stavmat
 • KM BETA
 • P.M.H

Podnikajte múdro, zvýšte svoju výkonnosť – nové technológie vám s tým pomôžu

image 77418 25 v1

Aj keď kotly a tepelné čerpadlá Hoval môžu vyzerať rovnako, produkty vyrobené od júna 2015 sa líšia v jednej zásadnej veci. Zmena sa týka kotlov na plyn, olej a pelety, systémov diaľkového vykurovania, solárnych systémov, tepelných čerpadiel alebo ohrievačov vody. Všetky tieto zariadenia sú od tohto leta vybavené novým systémom inteligentnej regulácie TopTronic® E.

Tento rozdiel je síce na prvý pohľad nepatrný, avšak z užívateľského hľadiska úplne zásadný. Nová generácia inteligentnej regulácie zjednodušuje užívateľom ich prácu tým, že pracuje za nich, šetrí prevádzkovateľom a zákazníkom energiu a zvyšuje ich pohodlie.

Čo musí každá inštalačná firma vedieť o novom systéme regulácie Hoval?

 • Všetky zdroje tepla Hoval, a to keď sa jedná o kotly na plyn, olej, pelety alebo tepelné čerpadlá, sú teraz vybavené rovnaký, systémom kontroly a regulácie TopTronic® E. To je veľká výhoda, ktorá v praxi znamená, že všetky typy zariadení môžu byť ovládané na rovnakom základnom princípe.
 • Riadiacu jednotku Hoval TopTronic® E uvediete jednoducho do prevádzky. Asistent vás krok za krokom prevedie zrozumiteľným návodom v slovenskom jazyku.
 • Inteligentná regulácia Hoval TopTronic® E sa používa jednoducho a intuitívne ako smartphone. Dotyková obrazovka je veľmi podobná tej vašej na chytrom telefóne a to ako textovým zobrazením, tak používanými symbolmi a grafikou.
 • Ktorá informácia je pre vás najdôležitejšia? Hoval TopTronic® E vám umožní prispôsobiť si vlastní domovskou obrazovku. Vďaka tejto funkcii môžete mať všetky dôležité údaje jednoducho po ruke, presne tak, ako to vyžadujete vy či váš zákazník.
 • Priobjednal si váš zákazník dodatočne ku kondenzačnému kotlu solárne panely? V tom prípade stačí iba pripojiť ďalší riadiaci modul do stávajúceho systému regulácie. Odpadá tým starosť o viac riadiacich jednotiek, čo so sebou prináša menej práce a stresu.
 • Inteligentný systém regulácie TopTronic® E môže byť prakticky a úplne ľubovoľne rozšírený o ďalšie moduly, čo môže byť užitočné v prípade modernizácie či neskoršej rekonštrukcie. Systém TopTronic® E dokáže riadiť až osem zdrojov tepla v kaskáde, ktoré môžu byť integrované aj do tých najzložitejších systémov.
 • Jednotlivé riadiace panely je možné umiestniť na odlišné miesta podľa potreby zákazníka. Táto možnosť môže byť užitočná hlavne v prípade, keď jednotlivé zdroje tepla a prvky systému nie sú v rovnakej miestnosti.
 • Regulácia TopTronic® E je pomocou siete LAN či WLAN pripojená na internet, čo znamená, že sa môže fakticky kedykoľvek pripojiť k predpovedi počasia. Táto funkcia zlepší ekvitermickú reguláciu a prináša so sebou aj úsporu nákladov.
 • Pokiaľ je kotol inštalovaný v kombinácii so solárnym systémom, dokáže TopTronic® E vďaka pripojeniu na internet regulovať intenzitu vykurovania a znižovať spotrebu paliva. Zákazník má nad spotrebou väčšiu kontrolu, keďže môže monitorovať a optimalizovať každý systém priamo z obrazovky svojho počítača.

Aké výhody prináša nový riadiaci systém Hoval dodávateľom?

Hlavným cieľom regulácie TopTronic® E je zvýšenie efektivity prevádzky inštalácie. Inteligentná regulácia ponúka možnosť regulovať modulačné čerpadlá či interakciu s funkciou Smart Grid.

Funkcia Smart Grid je nástroj, ktorý umožňuje uprednostniť komponenty systému a kompenzovať požiadavky podľa potreby elektrickej energie. Nový riadiaci systém Hoval je k dispozícii s rôznymi rozhraniami ako sú Modbus TCP / RS485 a KNX alebo s jednoduchým ovládaním 0 až 10 V.

Hoval TopTronic® E môže byť rovnako integrovaný do nadradeného systému budovy tak, aby bolo možné riadiť nie len priestorovú teplotu a teplotu teplej vody, ale aj svetelné zdroje a mnoho ďalšieho. Prístupové práva sú definované individuálne, v závislosti na požiadavke užívateľa

TopTronic® E umožňuje vzdialený prístup cez internet. Nech ste kdekoľvek, máte možnosť riadiť, kontrolovať, zhromažďovať a vyhodnocovať údaje vášho systému. To vám umožní sledovať geografické umiestnenie inštalovaných zariadení, dostávať upozornenie v prípade poruchy a  tým riešiť problém priamy zásahom do regulátora TopTronic® E prostredníctvom internetu.

Pokiaľ je to žiaduce, Hoval TopTronic® E môže byť vybavený monitorovacím prostredím DCS. To umožňuje monitorovať a optimalizovať tepelné rozvody a elektrárne v reálnom čase.

Ako môžu projektanti využiť výhody Hoval TopTronic® E pri svojej práci?

Vďaka vysokej modularite kontrolného systému TopTronic® E môžete jednoducho pripraviť projekt zahŕňajúci kompletnú hydraulickú schému odvíjajúcu sa od logiky odlišných riadiacich modulov.
V prípade, keď investor zmení názor a pozmení celý koncept ovládania, odpadá nutnosť spracovávať nový projekt. Tým ponúka regulácia Hoval flexibilné riešenie, ktoré môže byť jednoducho zmenené.

Potrebujete ďalšie argumenty pre využitie novej generácie inteligentnej regulácie Hoval?

Nie len, že môže nový regulátor Hoval TopTronic® E automaticky nastaviť teplotu vykurovania na základe zvykov jeho užívateľov, vďaka pripojeniu k internetu dokáže reagovať na predpoveď počasia a v reálnom čase tak nastaviť teplotu podľa aktuálnej situácie. Tým šetrí nie len energiu a náklady, ale predovšetkým zvyšuje pohodlie. Riadiaci systém zobrazuje spotrebu energie z vykurovania v reálnom čase a porovnáva ju so solárnymi ziskami. Tento jednoduchý model kalkulácie môže pomôcť analyzovať náklady a tým šetriť nemalé peniaze.

Dotykový panel je možné použiť kdekoľvek, ovládať svoj kotol môžete z pohodlia obývačky, z notebooku, počítača alebo smartphonu. Pokiaľ sa budete vracať domov nečakane neskoro, nemusíte mať starosti so zbytočným vykurovaním prázdneho domu. Jednoducho stlmíte vykurovanie pomocou niekoľkých málo kliknutí na svojom chytrom telefóne, zatiaľ čo ste na cestách. Šetrne k životnému prostrediu, s ohľadom na náklady a maximálne pohodlie.

www.hoval.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Hoval SK, spol. s r.o.

KategórieTepelné čerpadlá