Svetelné štúdio Smart Light: Trhu sa nemôžeme prispôsobovať

Vyše 20 rokov na trhu, najväčší showroom s dizajnovým osvetlením na Slovensku, tisíce úspešných realizácií. To je Smart Light v skratke. Prečo sme v roku 2023 zrušili e-shop, ako vznikla naša nová identita a akú novinku nájdete v našej ponuke?

Niečo nám chýba

Držať krok so svetom a nezaspať na vavrínoch, to je výzva pre každého podnikateľa. V Smart Light sme sa zhodli, že nám niečo chýba. Trhu sa nemôžeme prispôsobovať a naháňať ho ako svoj chvost. Musíme ho tvoriť aktívne. Dali sme hlavy dokopy a spolu s naším dvorným marketingovým štúdiom Birne sme si určili tri priority: nová identita, nový web a nové portfólio.

Identita, ktorá nemá pravidlá

Branding, s ktorým sme pracovali dve dekády, bol minimalistický, nadčasový a jasný. Uvedomili sme si však, že nemá unikátne prvky, ktoré by ho odlišovali od ostatných značiek. Skrátka, neodrážal už viac náš charakter.
Pozreli sme sa na svetlo. Jeho spektrum farieb, pestrosť, životaschopnosť. Naša nová vizuálna komunikácia je preto plná emócií, fluidných gradientov a mäkkých rozptýlených farieb. Hýbu sa, menia, skáču. Ako svetlo. Najväčší presah týchto vizuálnych kódov môžete vidieť na webe smartlight.sk, v printovom magazíne Smart Light alebo na Instagrame @smartlight.

Zdroj: Smart Light

E-shop je prežitok

Ďalší zásadný poznatok, ktorý sme si uvedomili: nedokážeme naháňať všetkých zajacov na poli. Alebo skôr, že to robiť nechceme. Podnikanie sme začínali s jasnou víziou – priniesť na Slovensko exkluzívny dizajn. Filozofia high-end produktov sa nedá robiť pásovo.

Mali sme prakticky dve možnosti: investovať do šírky a vybudovať e-shop s nekonečným skladom dostupných svietidiel alebo zostať verní svojej vízii. Podčiarknuté a zrátané, e-shop sa ruší! Namiesto toho sme však osviežili web.

Pri tvorbe sme sa inšpirovali Pinterestom. Katalóg svietidiel je zobrazený cez moodové fotky kolekcií. Klienti tak okamžite pocítia emóciu produktov a vedia lepšie zhodnotiť, či sa im do projektu hodia. Ak sa vám nejaké zapáčia, vložíte si ich do obľúbených položiek. Tie viete následne poslať e-mailom či cez link, komu potrebujete.

Zdroj: Smart Light

Vlny svetla aj zvuku

Radi tvrdíme, že svetlo je život. Vďaka bohatým skúsenostiam však už dnes môžeme toto tvrdenie smelo rozšíriť o zvuk. Tak ako teplota a intenzita svetla vplývajú na našu produktivitu, psychickú pohodu a spánkový režim, aj okolité zvuky určujú kvalitu našich dní. Zvukové znečistenie je problém súčasnosti. Môže spôsobovať vysoký krvný tlak, ochorenia srdca, nespavosť alebo stres.

Do nášho portfólia sme preto zaradili dizajnové akustické riešenia pre lepší život. Vytvorili sme im aj samostatný web smartacoustic.sk, kde sa môžete inšpirovať akustickými realizáciami. Nájdete tam všetko o možnostiach akustických svietidiel a panelov či iných prvkov do interiéru.

Zdroj: Smart Light

Zostávame v pohybe

Rovnako ako naša nová identita, aj my zostávame v pohybe. Buďte pri tom. Radi vám odborne poradíme, zastrešíme svetelné a akustické realizácie či dodáme prvotriedne dizajnové svietidlá. Navštívte náš showroom na Pestovateľskej 8A v Bratislave alebo stránku ­smartlight.sk.

Zdroj: PR článok Smart Light s.r.o.