Ts Vaillant aroTHERM plus

Správna voľba pre domy i pre životné prostredie – tepelné čerpadlá

Každý máme príležitosť významne prispieť k ochrane klímy našej planéty. A to výberom moderného vykurovacieho riešenia, ktoré je šetrné k životnému prostrediu. Tepelné čerpadlá šetria nielen emisie CO₂, ale aj náklady na energie.

Pre novostavby v energetickej triede A0 aj staršie rodinné domy je vhodné tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda (3-12 kW, A) s ekologickým chladivom R290. Toto chladivo mu umožňuje podať nadpriemerný výkon a zároveň byť extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu.

Výsledkom je udržateľný komfort – spoľahlivé vykurovanie, dostatok teplej vody aj chladenie. Tepelné čerpadlo je vhodné na inštaláciu v nových domoch, aj na výmenu v starších nehnuteľnostiach. Môže sa kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Možno ho nainštalovať bez významných stavebných úprav už za jeden deň.

Systém pozostáva z monoblokového tepelného čerpadla v exteriéri. Druhú časť zvyčajne tvorí kompaktná vnútorná jednotka uniTOWER plus (s integrovaným 185 l zásobníkom teplej vody). Systém sa dá ovládať aj na diaľku cez aplikáciu sensoAPP v smartfóne či tablete, so systémovým regulátorom sensoCOMFORT a internetovým modulom sensoNET.

aroTHERM plus Vaillant
aroTHERM plus Vaillant | Zdroj: Vaillant Group Slovakia

www.vaillant.sk