Skutočný talent: kombinovaná rúra s mikrovlnami a parou

Koľko spotrebičov potrebujete na to, aby ste na raňajky pripravili chrumkavý sendvič, na obed jemný rozbif so šťavnatou zeleninou a dezert? A na ohriatie jedla alebo rozmrazenie hotových porcií z minulého víkendu?

K tomu pridajte varenie metódou sous-vide, udržiavanie teploty jedla, ohrievanie tanierov, sušenie byliniek, výrobu jogurtu a zaváranie. Že nemáte dosť miesta? Všestranným talentom je vstavaná kombinovaná rúra  Gorenje BCMS598S19X s mikrovlnami a parou, s ktorou „SA TO“ v kuchyni urobí takmer samo.

Kompaktná rúra „3 v 1“ je vysoká len 45 cm, napriek tomu však dokáže skĺbiť výhody horného a spodného ohrevu, horúceho vzduchu, mikrovĺn, veľkého grilu, infra grilu a troch úrovní pary. Už si nemusíte vyberať medzi klasickou, parnou a mikrovlnnou rúrou. Stačí vám jeden spotrebič, ktorý toho dokáže naozaj veľa.

Zdroj: GORENJE

Niekoľko jedál naraz

Klenutý tvar rúry inšpirovaný starými pecami na drevo spolu s technológiou priestorového prúdenia vzduchu MultiFlow 360˚ zabezpečuje rovnomerné pečenie, a to aj na viacerých úrovniach naraz, bez miešania vôní a chutí.

Žiadna voda, len para

V rúre je možné pripravovať pokrmy s nízkou, strednou a vysokou úrovňou pary, ktorá sa vytvára z čistej vody pomocou parného generátora. Para sa počas pečenia rovnomerne rozvádza po celom vnútornom priestore rúry bez toho, aby sa vytvárali kvapky vody, ktoré by zvlhčovali a kazili jedlo.

S touto kompaktnou rúrou môžete začať pripravovať aj chutné pokrmy metódou „sous vide“, ktorá kombinuje dlhé varenie pokrmov vo vákuových vreckách v pare pri nízkej teplote.

Zdroj: GORENJE

Mikrovlny naopak ušetria čas

Keď potrebujete ušetriť čas, mikrovlnné rúry sú skvelým pomocníkom. Používajú sa nielen na rozmrazovanie, ale aj v závislosti od typu potravín aj v kombinácii s klasickým ohrevom, grilom alebo horúcim vzduchom. Skrátia čas pečenia a varenia bez toho, aby sa zmenila farba alebo tvar jedál, pričom si zachovávajú skvelú chuť.

Rúra ponúka aj plne automatizované pečenie s viac ako 80 receptami overenými skutočnými šéfkuchármi. A čo je najlepšie – rúra sa ľahko a pohodlne sama vyčistí. Odporúčaná cena rúry je 1319 EUR.

sk.gorenje.com 

Zdroj: GORENJE Slovakia s.r.o.