B ecoTEC exclusive

Nová technológia, dizajn a smart riešenie v jednom

Zoznámte sa s najnovšou kondenzačnou technológiou pre optimálny energetický výnos. Spoznajte zariadenie s najmodernejším dizajnom a ovládaním na diaľku cez smartfón, ktoré prináša komfort na najvyššej úrovni i sofistikované šetrenie.

To všetko sú vlastnosti vlajkovej lode značky Vaillant. Ide o inovovaný závesný plynový kotol ecoTEC exclusive (20 a 25 kW) s označením Green iQ. Je mimoriadne energeticky úsporný, vhodný na vykurovanie rodinných domov, bytových jednotiek i iných nehnuteľností. Zaujímavosťou je, že sa vyrába priamo na Slovensku, v závode v Skalici.

Orientovaný na budúcnosť

Umožňuje dosiahnuť väčšiu úsporu než iné kotly tohto druhu, pri ohreve teplej vody dokonca až o 10 %. Spĺňa najvyššie nároky na smart pripojenie i trvalo udržateľné technológie. Tvorí ho 85 % recyklovateľných materiálov, vďaka čomu má označenie Green iQ. Kondenzačný kotol ecoTEC exclusive s moderným plochým dizajnom ponúka viaceré vylepšenia.

Jeho srdcom je inteligentné riadenie spaľovania IoniDetect, s ktorým automaticky deteguje rôzne druhy či vlastnosti plynu. Na základe toho sa spaľovací systém kotla sám optimalizuje s cieľom dosiahnuť maximálny energetický výnos. Táto technológia je maximálne orientovaná na budúcnosť, kedy môže dochádzať k zmene zloženia dodávaného plynu.

A ecoTEC exclusive
Zdroj: Vaillant Group Slovakia

Ovládanie cez smartfón

Majitelia nehnuteľností určite ocenia flexibilné možnosti vytvárania systémových riešení. V domácnostiach kotol zabezpečí efektívne vykurovanie (v energetickej triede A) aj komfort s teplou vodou (v zostave so závesným alebo stacionárnym zásobníkom TV).

Minimálny priestor zaberie najmä v kombinácii so závesným zásobníkom uniSTOR, ktorého prevedenie dokonale ladí s dizajnom kotla, pričom dokáže pokryť najvyššie nároky na teplú vodu. Smart Home, inteligentné domáce zariadenia a ovládanie cez internet sa stávajú novým štandardom, preto aj táto novinka kráča s dobou.

Súčasťou jej balenia je nový systémový regulátor sensoCOMFORT s internetovým modulom sensoNET, ktoré používateľovi umožnia ľahký prístup ku všetkým hlavným riadiacim funkciám cez bezplatnú aplikáciu sensoAPP v smartfóne či tablete.

Regulátor sensoCOMFORT dokáže riadiť až deväť zmiešaných vykurovacích okruhov. Umožňuje rozšírenie systému s kotlom ecoTEC exclusive aj o tepelné čerpadlo, solárny systém či centrálne riadené vetranie s rekuperáciou.

C ecoTEC exclusive
Zdroj: Vaillant Group Slovakia

Viaceré vylepšenia

Táto novinka prináša benefity nielen domácnostiam, ale aj montážnym a servisným pracovníkom, ktorým uľahčuje inštaláciu kotla, jeho uvedenie do prevádzky i servis. Výhodou je aj prístup k údajom na displeji pre rýchlejšie nastavenie systému a vykonanie presnejšej diagnostiky, čo umožňuje efektívnejšie riešenie problémov.

Výrobca sa zameral i na vylepšenia v oblasti ovládania. Displej kotla, regulátor a aplikácia sensoAPP majú rovnaký dizajn i koncepciu. Ak používateľ spozná štruktúru ponuky jedného z nich, s ostatnými už bude oboznámený.

www.vaillant.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.