Podlahové kazety OBO

Nivelizovateľné a oddeliteľné podlahové kazety

Kompaktné kazety lícujúce s podlahou značky Ackermann made by OBO ponúkajú silnoprúdové, dátové a multimediálne prípojky v naozaj malom priestore.

Kazety možno nivelizovať na výšku podlahy a celkom ich oddeliť od spodného dielu krabice, pričom k dispozícii sú v kruhovom a hranatom prevedení a to zvlášť pre podlahové krytiny so suchou, vlhkou a mokrou údržbou. Kazety sú vhodné pre dvojité i duté podlahy a pre všetky druhy podlahových systémov zaliatych mazaninou v úrovni podlahy.

Viditeľné súčasti kaziet s tubusom sú vyrobené z ušľachtilej ocele. Kazety vďaka tomu vyzerajú veľmi hodnotne a zároveň sú odolné voči čistiacim prostriedkom.

Podlahové kazety Ackermann
Zdroj: OBO Bettermann

Tubus niekoľkými málo hmatmi otvoríte za účelom pripojenia káblov a s rovnakou ľahkosťou ho znovu zapustíte. Na výber sú tri varianty: s plechovým krytom, s plechovým krytom a manipulačným krytom alebo s drážkou pre podlahovú krytinu a manipulačným strmeňom.

Kazeta s tubusom disponuje tesnením vo veku i v tubuse. Keď je prístrojová jednotka otvorená a sú z nej vyvedené káble, chráni elektroinštaláciu proti vode prstenec tubusu vo výške 10 mm. Kazety s tubusom tak spĺňajú požiadavky IP na montáž do podláh s mokrou údržbou.

Riešenie pre vysoké zaťaženie, zaliate mazaninou, pozostáva z piatich systémových prvkov: podlahových kanálov, podlahových krabíc, podpier pre vysoké zaťaženie, montážnych viek pre vysoké zaťaženie a kaziet pre vysoké zaťaženie. Dvoj- alebo trojkomorové podlahové kanály slúžia na uloženie vedení a možno ich bez problémov napojiť na pripravené montážne otvory podlahových krabíc.

Podlahové krabice buď umožňujú prístup k uloženým vedeniam, alebo slúžia k montáži inštalačných prístrojov, ako sú zásuvky alebo dátová a multimediálna technika. Kazety pre vysoké zaťaženie sa vkladajú do montážneho veka pre vysoké zaťaženie a umožňujú prístup k namontovaným inštalačným prístrojom.

Podlahové kazety Ackermann
Zdroj: OBO Bettermann

Mgr. Jaroslav Šlesar

OBO Bettermann s.r.o.
Viničnianska cesta 13
902 01 Pezinok

Úsek zákazníckej a technickej podpory Slovensko
Tel.: 00 421 (0) 33/648 62 22
Fax: 00 421 (0) 33/648 62 20
info@obo.sk
www.obo.sk