Elektroinštalácia na kľúč – od vypínačov po inteligentný dom
Galéria(7)

Elektroinštalácia na kľúč – od vypínačov po inteligentný dom

Partneri sekcie:

Hľadáte kvalitné materiály a produkty pre svoj dom? Chcete na všetko dohliadať, ale nemáte na to čas? Hodil by sa vám spoľahlivý partner, ktorý by jedným riešením uspokojil viacero vašich potrieb, a navyše vám ponúkol úsporu? Schneider Electric, svetový špecialista v manažmente energie, je tou správnou voľbou.

Vypínače a rozvodnice ako ideálne doplnky
Napadlo vám niekedy, že originálnym dizajnérskym kúskom môže byť aj vypínač ?
Éra bielych či krémových vypínačov a zásuviek z plastu sa z náročnejších moderných interiérov vytratila. Samozrejme, čisté biele línie sú nadčasové, ale okrem farby je dôležitý aj tvar a materiál.

Dominantnými materiálmi sú pravé masívne drevo, kov či sklo, a to v prakticky akomkoľvek farebnom vyhotovení. Drevo je pritom vhodné aj do moderných kuchýň zariadených nielen v rustikálnom štýle. Nebojte sa preto doladiť vypínač k masívnemu stolu, k sedačke alebo závesom, zasklenej zimnej záhrade, antikorovým spotrebičom, či dokonca k starožitnostiam.

Ak máte radi kameň alebo chladné kovové materiály, čo takto skúsiť kovový alebo čistý biely odtieň a moderný tvar Merten Artec? Jeho veľkú dotykovú plochu si, jednoducho, zamilujete.

Mimoriadne atraktívne, najmä pre ženské oko – sú tvary radu Unica. Dokonale vyniknú najmä nad kuchynskou linkou s pekným dreveným odtieňom, za ktorou je obklad v teplých farbách. Viacnásobný rámček z dreva v kombinácii s antikorovými prístrojmi jej dodá presne to, čo si žiada. A nezabudnite s Unicou zladiť aj rozvodnicu MiniPragma – ich súhra vás prekvapí.

Dôležitejšie ako tvary sú pre vás farby? Sklenené vypínače už svojimi názvami evokujú punc luxusu. Vyberte si diamantovú striebornú, rubínovú červenú, zafírovú modrú, ónyxovú čiernu alebo mahagónovú hnedú. Ponuku exkluzívnych odtieňov rámčekov radu Merten M-Plan Sklo dopĺňajú farby krytov prístrojov. Všetky vypínače a zásuvky sú univerzálne, čiže ak sa po čase interiér zmení, možno zmeniť farbu nielen rámčeka, ale aj prístroja. Táto jedinečná vlastnosť vám umožní pružne reagovať na nové dizajnové trendy bez toho, aby ste museli meniť inštalácie. Svoj domov tak budete mať vždy krásny a moderný.

     


Jednoduché mechanizmy pre komfortnejší domov

Ak máte doma napríklad dieťa trpiace alergiou, siahnite po vypínačoch so samočistiacou schopnosťou. V procese výroby boli do materiálu tohto vypínača implantované ióny prírodného striebra. Ak sa na povrch vypínača dostanú dotykom rúk baktérie alebo mikróby, striebro ich do 24 hodín zlikviduje. Vypínače nebudú teda len krásne, ale aj „zdravé“. Túto vlastnosť oceníte, najmä ak máte vy alebo vaši blízki problémy so zníženou imunitou.

Keďže dnes sa v interiéri nenachádzajú len klasické vypínače a zásuvky, ale aj ďalšie produkty, ktoré prispievajú ku komfortu, každý rad ponúka aj kompletnú súpravu mechanizmov s rovnakým dizajnom. Vyberte si vzhľad vypínača a následne aj termostaty, stmievače, internetové zásuvky. Aj produkty inteligentnej elektroinštalácie budú vyzerať jednotne a pekne.

Dom, ktorý myslí na všetko

Svetlo sa rozsvieti alebo zhasne presne vtedy, keď potrebujete. Zobudí vás rozsvietenie lampy alebo otvorenie žalúzií. Keď odchádzate do práce, váš dom vypne kúrenie a zatiahne rolety. V práci sa pritom nemusíte obávať sucha, silného vetra či dažďa – váš dom v prípade potreby zavrie okná, zakryje bazén, poleje záhradu a počas teplého slnečného dňa natočí žalúzie tak, aby ste sa po návrate cítili pohodlne.

Samozrejmosťou je pritom kontrola a riadenie domu cez internet. Doma môžete zariadenia ovládať z ktorejkoľvek miestnosti, a to pomocou estetického nástenného dotykového panela alebo diaľkového ovládania. Stlačenie tlačidla pritom môže vyvolať sériu akcií – napríklad zapnutie domáceho kina a stlmenie osvetlenia na príjemné sledovanie. S ovládaním KNX môže byť váš dom komfortnejší, flexibilnejší, bezpečnejší a hospodárne efektívnejší. Inteligentný dom šetrí čas aj náklady na energiu, zjednodušuje a spríjemňuje bývanie a zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti.

Viac informácií nájdete na stránkach www.schneider-electric.sk alebo www.mojvypinac.sk.

–>–>