Aquatherm Nitra 3

Aquatherm Nitra 2019: trendy a inovácie tvárou v tvár

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky, sa bude konať 5. – 8. februára 2019 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex

Organizátori veľtrhu zareagovali na požiadavky trhu a začali s organizáciou veľtrhu vo dvojročnom cykle. Ak sa vyplatilo, zistí návštevníci až počas vlastného konania veľtrhu. Ale už prvé správy o obsadenosti prezrádzajú, že trpezlivosť a úsilie prinieslo svoje ovocie. Vystavovatelia ocenili čas, ktorý mali na prípravu svojej prezentácie.

Veľtrh je pre nich stále najvýznamnejším miestom pre stretávanie s potenciálnymi i existujúcimi klientmi a profesionálmi v obore technického zariadenia budov. A nielen to, stále platí, že zážitky „na vlastnú kožu“ sú neprenosné ani tými najlepšími technológiami a že stretávanie sa tvárou v tvár je pre dobrý obchod absolútne esenciálne.

Budúci ročník veľtrhu prinesie opäť niekoľko noviniek, ale predovšetkým oslávi 20 rokov na trhu. Organizátori spoločne s vystavovateľmi chceli pri tomto výročí poďakovať najmä návštevníkom, ktorí sú veľtrhu verní a navštevujú veľtrh vo stabilne vysokom počte. 20 rokov, 20 výhier denne. Každý deň sa tak bude losovať 20 výhercov, ktorí dostanú 7″ tablet Alcatel. Stačí sa len zaregistrovať na oficiálnom webe veľtrhu, získať tak vstupenku zadarmo a prísť na veľtrh. Zároveň budú zaregistrovaným návštevníkom zaslané Aquatherm Times, noviny vydávané organizátormi spolu s veľtržnou prílohou, ktorá bude obsahovať zoznam vystavovateľov, plániky hál a bližšie informácie k pripravovanému programu. Návštevníci tak budú mať k dispozícii kompletné informácie a budú si môcť detailne naplánovať svoju návštevu veľtrhu.

Pomocou mobilnej aplikácie si budú môcť návštevníci načítavať informácie o exponátoch rovno z QR kódov

Čo však návštevníci tiež ocenia, je komfort, ktorý zažijú. Od vstupnej haly, kde bude vnútri prebiehať registrácia návštevníkov, prejdú celý veľtrh suchou nohou, nebudú musieť prebiehať v chladnom februárovom počasí vonku z haly do haly. Pomocou mobilnej aplikácie si budú môcť načítavať informácie o exponátoch rovno z QR kódov, ktoré budú umiestnené na samotných exponátoch, a vytvárať si tak vlastný katalóg exponátov s kontaktnými údajmi na predajcov, ktorý budú mať stále pri sebe.

Veľtrh sa opäť rozrástol čo do veľkosti výstavnej plochy, tak aj do záberu sprievodného programu, a potvrdzuje tak svoju pozíciu najdôležitejšieho podujatia pre odbor TZB na Slovensku. Tradičné štvordňové sprievodné konferencii veľtrhu bude vládnuť téma „Smart výrobky a technológie pre teplo – vodu – vzduch a plyn“.

Ďalšiu jednodennú konferenciu zameranú na prezentáciu riešení v oblasti TZB určenú pre projektantov, architektov, zástupcov developerov a ďalších stavebných odborníkov TECHFORUM 2019 usporiada v utorok spoločnosť Klimak. Druhý deň veľtrhu bude patriť najmä primátorom a starostom a téme odpadového hospodárstva.

Na návštevníkov čaká množstvo noviniek. Značka Vaillant predstaví novinku v podobe tepelného čerpadla vzduch- voda aroTHERM split. Spoločnosť Atrea umožní návštevníkom vyskúšať si na vlastnú kožu svet virtuálnej reality a zažiť nielen servisnú obhliadku nástrešné jednotky, ale aj voľný pád.

Aquatherm Nitra

Mitsubishi Electric uvedie prvý 2-rúrkový systém s chladivom R32 na trhu, ktorý zabezpečuje súčasné chladenie a vykurovanie so spätným získavaním tepla a spája v sebe výhody systému s priamym tepelným výmenníkom a systému s vodným okruhom. Eta energy predstaví jedinečný priemyselný kotol na spaľovanie biomasy o výkone 350-500 kW.

Spoločnosť FV – Plast bude verejnosti prezentovať ďalší plošný chladiaci a vykurovací systém najnovšej generácie FV DELGADO. Brilon a.s. uvedie nerezové nástenné a stacionárne kotly Elco pre priemyselné využitie. Firma DREKOMA predstaví systém zvlhčovania vzduchu Merlin Technology, ktorými sa docieli zdravšie klímy interiérov všetkých kategórií – domácnosti, školy, kancelárie, priemyselné objekty. To je len malá ochutnávka z ponuky vystavovateľov.

Všetky novinky o prípravách veľtrhu sú k dispozícii na webových stránkach veľtrhu, kde nájdete aj možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru a novín Aquatherm Times, a byť tak informovaný o priebehu príprav veľtrhu a všetkých novinkách, ktoré budú vystavovatelia na veľtrhu prezentovať.

ZDROJ: PR článek společnosti MDL Expo s.r.o.

Aquatherm Nitra 2