Partner sekcie:
  • Stavmat

To najlepšie zo sveta na podlahách bratislavského hotelu DoubleTree by Hilton

image 67864 25 v1

Disperzné lepidlo Thomsit T 440 pod luxusnými tkanými axminsterskými kobercami zo Spojeného kráľovstva. Najväčšia hotelová kongresová sála v hlavnom meste s rozlohou 600 m2, moderne vybavené spa s bazénom a najvyšší americký bezpečnostný štandard, to je len časť ponuky, ktorý ponúka klientom biznis hotel „DoubleTree by Hilton Bratislava“. Podlahy v hoteli realizovala spoločnosť Koratex a pri lepení viac ako 7.000 m2 kobercov využila osvedčené podlahové systémy Thomsit.

Hotel v blízkosti multifunkčnej haly nesie meno jednej z najväčších hotelových sietí na svete – Hilton Worldwide. Pre klientov hotela DoubleTree by Hilton Bratislava je pripravený vysoký ubytovací štandard a servis, ktorými je sieť Hilton Worldwide svetoznáma. Základom štvorhviezdičkového hotela vzdialeného len 2,5 km od centra mesta, je 120 izieb, vrátane 12 junior suite a 12 deluxe izieb. Samozrejmosťou pre bežných hotelových hostí, ale aj početnejšie skupiny účastníkov kongresov, seminárov, či návštevníkov reštaurácie a baru, je podzemné parkovanie s kapacitou viac než 350 miest.

DoubleTree by Hilton Bratislava ponúkne tradičné vlastnosti značky, pre ktoré je sieť obľúbená vo svete. Hostí čaká sladké privítanie legendárnymi cookies, ktoré dostanú pri registrácii, komfortné, štýlové ubytovanie s full-service vybavenosťou, ale i spa s bazénom, saunou a špecializovaným fitness centrom. Dobrý spánok garantuje klientom špecialita hotela, tzv. „sweet dreams“ matrace vyvinuté len pre sieť hotelov Hilton Worldwide. Vzhľadom na biznis orientáciu hotela sú ubytovacie priestory prepojené so siedmimi konferenčnými priestormi a 600 m2 veľkou kongresovou sálou Hilton Ballroom, ktorej dodáva nádych luxusu vysoký presvetlený strop. Vysoký štandard poskytovaných služieb tak vytvára unikátne spojenie päťhviezdičkovej kvality s cenami štvorhviezdičkového hotela.

Vysokému štandardu hotelu odpovedajú aj podlahové materiály, ktoré pri realizácii hotelu dodávala a pokladala firma Koratex. Na ploche 7.363 m2 sú položené dizajnové koberce axminsterského typu od britskej rodinnej firmy ULSTER CARPETS MILLS, ktorá už viac ako 70 rokov dodáva svoje koberce do špičkových hotelov celého sveta. Axminsterské koberce v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton dominujú, ale na menších plochách sa návštevníci a personál hotelu nájdu tiež kobercové štvorce DESSO STRATOSS (475 m2), fitness podlahu PAVIGYM (145m2) a drevené parkety TILO (186 m2). Firmu Koratex, ktorá predstavuje renomovaného dodávateľa podlahových krytín, interiérových dverí a športových povrchov, asi nie je treba zvlášť predstavovať – stále boduje dlhoročnou tradíciou, širokým sortimentom produktov, špičkovými odborníkmi a profesionálnym prístupom.

Z výrobkov Thomsit našiel na podlahách hotela uplatnenie disperzný základný náter Thomsit R 777, na lepenie kobercov použili pracovníci Koratexu disperzné lepidlo Thomsit T 440. Lepidlom Thomsit Chemoprén Na Podlahy boli lepené profily a soklové lišty. Disperzný náter Thomsit R 777 uzatvára póry v potere a tým znižuje nasiakavosť, veľmi dobre zvyšuje priľnavosť, viaže prach a je pri vhodných podkladoch použiteľný pred priamym lepením podlahových krytín lepidlami Thomsit. Pre disperzné lepidlo Thomsit T 440 je charakteristická absencia rozpúšťadiel, ľahká aplikácia a výborná konečná pevnosť spojov. Investori u neho ocenia aj možnosť použitia na podlahy so zabudovaným vykurovaním a odolnosť proti čisteniu.

Dodávateľ a realizátor podláh:

Koratex a. s.
Tuhovská 16, P.O.Box 25
830 06 Bratislava 36
Tel: +421 2 4910 4444
e-mail: koratex@koratex.sk
web: www.koratex.sk

Použité materiály Thomsit:

disperzný základný náter Thomsit R 777,
disperzné lepidlo Thomsit T 440,
lepidlo Chemopren Na podlahy.

Použité podlahové krytiny:

axminsterské koberce ULSTER CARPETS MILLS – 7363 m2,
kobercové štvorce DESSO STRATOSS – 475 m2,
fitness podlahy PAVIGYM – 145m2
drevené parkety TILO – 186 m2

ZDROJ: PR článok Henkel Slovensko, spol s.r.o.

Komentáre