Partneri sekcie:

Terasa alebo prístavné mólo?

Terasa alebo prístavné mólo?

Spoločnosť Deceuninck predstavuje kompozitný materiál Twinson v novom vyhotovení. Nielen terasy, okraje bazénov či záhradné chodníčky sú ideálnymi miestami na použitie kompozitného materiálu Twinson, ktorý v sebe spája kvalitu dreva a odolnosť PVC. Twinson obstojí aj v náročných podmienkach, akým prístavné mólo bezpochyby čelí.


Výber materiálu

Materiál Twinson vyniká najmä pevnosťou, bezpečnou povrchovou úpravou, odolnosťou proti prírodným vplyvom a tiež nenáročnosťou z hľadiska údržby. To všetko sú dôvody, pre ktoré bol Twinson vybraný na realizáciu prístavného móla jachtárskeho klubu v maďarskom Balatonföldváre.

Prístavné mólo je neustále vystavované nepriaznivým vplyvom prostredia, a to zo všetkých strán. Zároveň musí byť bezpečné pre majiteľov lodí, pre ktorých je mólo jediný spôsob, ako sa k lodi dostať.

Aj tieto podmienky Twinson splnil: má protišmykovú úpravu, nerobí triesky ako drevené dosky a nie je taký nebezpečný ani pre bosé nohy. Vďaka zloženiu je veľmi odolný, navyše nepotrebuje nijakú špeciálnu údržbu, ako je to v prípade drevených mól, ktoré sa musia povrchovo upravovať.

Realizácia

Na realizáciu prístavného móla jachtárskeho klubu sa použil materiál Twinson mandľovo béžovej farby. Bolo treba pokryť plochu móla s rozlohou 115,7 m2. Vzhľadom na netradičný povrch, na ktorý sa Twinson kládol, bola inštalácia realizovaná spoločnosťou AG FENSTER pomerne náročná. Pre absenciu pevného podkladu sa museli využiť štandardné podkladové profily so špeciálne zvarenými výstuhami, aby sa podklad neprehýbal.

Vzhľadom na to, že montáž prebiehala priamo nad vodnou hladinou a podklad aj kotviace pilóty boli veľmi klzké, bola práca na móle pomerne nebezpečná, najmä pre neustálu manipuláciu s montážnym náradím napájaným elektrinou.

Vynikajúca alternatíva

Realizácia prístavného móla pri jazere Balaton je dokonalým príkladom všestrannosti materiálu Twinson. Vďaka nekĺzavému povrchu a odolnosti proti mechanickému poškodeniu a vlhkosti je ideálny práve na takýto povrch. Je taktiež vynikajúcou alternatívou k tvrdým exotickým drevám a možno ho použiť na terasy, lemy bazénov, záhradné schody alebo cesty.

Tvorcom projektov dáva priestor na realizáciu v rôznych prostrediach, pretože sa ponúka v ôsmich farebných odtieňoch – mandľovo béžovej, olivovo zelenej, marhuľovo hnedej, lieskovo hnedej, kôrovo hnedej, mačinovo hnedej, čiernej sladkého drievka a kamennej sivej. Výhodou je možnosť jeho modelovania do najrôznejších geometrických tvarov.

Materiál je stopercentne recyklovateľný a borovicové drevo, ktoré je jeho súčasťou, má pôvod v trvalo obnovovaných lesoch, a nie v ohrozených dažďových pralesoch, ako je to v prípade exotických tvrdých driev.

Viac informácií o materiáli Twinson nájdete tiež na www.okno-centrum.sk
Realizácia – spoločnosť AG FENSTER – www.agfenster.hu

KategóriePodlahaZnačky