Partneri sekcie:

Rôzne povrchy dlažby pre každý štýl

Dlažba dotvára celkový́ dojem prostredia, a preto jej výber určite netreba podceniť. Na výber máte z množstva farieb, tvarov či veľkostí. Vedeli ste, že existujú aj rôzne povrchy jej spracovania?
velkoformatove obklady

Ako inštalovať veľkoformátové obklady

Veľkoformátový obklad a dlažba vynikajú nielen nadčasovým dizajnom. Ponúkajú aj ďalšie výhody, ako malú hrúbku, minimalizovanie počtu škár, zníženú nasiakavosť či chemickú odolnosť.
Trámové stropy, ilustračná foto

Prehľad konštrukcií trámových stropov

Úlohou stropných konštrukcií je rozdelenie budovy po výške. Svojimi nosnými prvkami by mali prenášať prevažne zvislé zaťaženie vlastnou ťarchou konštrukcie, nenosných priečok, zariadení a osôb, prípadne mimoriadne zaťaženia.
Rigips3 res

Vyznáte sa v stropných podhľadoch?

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, stropné podhľady zohrávajú dôležitú rolu pri dotváraní kvality interiérov. Ovplyvňujú nielen estetiku, ale aj svetelné, tepelné, akustické alebo protipožiarne vlastnosti miestností. Viete, ktoré podhľady sú pre vás …
uvodna foto 1

Variabilné možnosti kreovania terás

Súčasná architektúra kladie značný dôraz na životné prostredie, moderné stavebné postupy či používanie ekologických a recyklovateľných materiálov. Twinson predstavuje ekologickú alternatívu k podlahám z dreva.
Vizualizácia detailu

Strop z dielcov (pracovný postup)

Správne uložené dielce sú v čele zalícované a prirazené tesne jeden k druhému. Pred uložením dielca do oceľového nosníka sa v čele stropného dielca hoblíkom vytvorí výrez na uloženie.