Partneri sekcie:
  • STAVMATSTAVEBNINY
  • Vaillant
  • Peikko
  • Mapei

Schiedel STABIL – univerzálny komínový systém

schiedel stabil univerzalny kominovy system

Nech si plánujete postaviť akýkoľvek dom, vždy platí, že komín musí byť kvalitný a musí poskytovať istotu bezpečia. Jednoducho, musí byť ako Schiedel STABIL!

Pri stavbe domu zohrávajú úlohu nielen sny budúceho majiteľa, ale čoraz viac aj finančné hľadisko. V snahe ušetriť dá neraz prednosť nekvalitným komponentom. Tie sa však vypomstia zlými technickými vlastnosťami, poruchami a často ešte závažnejšími následkami. Ak si však vyberiete komínový systém Schiedel STABIL, budete mat istotu kvalitného komína za výhodnú cenu.

Prečo Schiedel Stabil? 

Komínový systém Schiedel STABIL vychádza z rokmi overenej konštrukcie systému Schiedel UNI PLUS, ktorý sa stal najrozšírenejším riešením komína v Európe. Komínový systém STABIL je viacvrstvový komínový systém so zadným odvetraním. Môžete si vybrať z rôznych priemerov – od 14 do 20 cm. Je vhodný na pripojenie k spotrebičom predovšetkým na pevné palivá v rodinných domoch, ako sú napr. kozubové kachle či kozuby. Ide o komín odolný proti vlhkosti, preto ho v kombinácii s bežnými spotrebičmi palív možno použiť aj v prevádzkach s vysokou relatívnou vlhkosťou vzduchu.

Skladá sa z vnútornej šamotovej vložky Schiedel S-typ, ktorá sa vyrába priamo v závode spoločnosti Schiedel. Jej základnými prednosťami je minimálna vodopriepustnosť, rozmerová presnosť, ako aj hladká vnútorná plocha. Použitý materiál je odolný proti vyhoreniu a súčasne je aj kyselinovzdorný. Získate tak šamotovú vložku s tými najlepšími vlastnosťami. Komínový systém Schiedel STABIL používa keramické vložky s výškou 330 mm. Vložky sa spájajú na pero a drážku, preto sa nedajú skracovať. Spájajú sa škárovacou zmesou FM Rapid. Keramická vložka je odolná pri teplotných zmenách, odoláva kyselinám aj korózii. Spotrebiče sa na dymovod napájajú pomocou jednoliatych napájacích kusov s dĺžkou 660 mm pod uhlom 90° alebo 45°.

Spoločnosť Schiedel tak garantuje splnenie všetkých technických noriem a požiadaviek kladených na komín. V mnohých parametroch vykazuje omnoho lepšie hodnoty, ako sú požadované normou. Samozrejmosťou je aj odolnosť proti požiarom. Napríklad tepelnoizolačné rohože sa vyrábajú z minerálneho vlákna, ktoré odoláva vysokým teplotám, krátkodobo až do 1 000 °C. Tepelnoizolačné rohože sa dajú ľahko ohýbať a majú dobrú priľnavosť.

Či už si vyberiete komínový systém STABIL, alebo iný typ komína, v spoločnosti Schiedel je samozrejmosťou, že k nemu získate aj kompletné funkčné príslušenstvo. Variabilita riešenia nadstrešnej časti je tak zaručená. Je iba na vás, akú si zvolíte.

Kvalita za rozumnú cenu

Na rozdiel od komínových zostáv, pri ktorých jednotlivé komponenty pochádzajú od rôznych výrobcov a ich kvalita nedosahuje želanú úroveň, Schiedel STABIL predstavuje ucelený komínový systém od jedného výrobcu. Jednotlivé komponenty tohto systému sú preverené skúsenosťami spoločnosti Schiedel, vzájomne kompatibilné a počas výroby sa neustále kontrolujú. Preverená kvalita jednotlivých komponentov vytvára systém garancie bezpečnosti a istoty za rozumnú cenu.

Ak sa rozhodnete pre Schiedel STABIL, získate Schiedel kvalitu za veľmi priaznivých finančných podmienok. Výberom komína Schiedel STABIL tak nadobudnete istotu, že máte ucelený komínový systém, ktorý vám bude prinášať domácu pohodu mnoho rokov bez zbytočných ťažkostí!

Viac informácií získate na www.schiedel.sk.

–>–>

KategórieKomíny