Partneri sekcie:
  • STAVMATSTAVEBNINY
  • Vaillant
  • Peikko
  • Mapei

Komín, ktorý sa stane srdcom vášho domova

komin ktory sa stane srdcom vasho domova

Počas zimy si chce každý z nás v pohodlí domova užívať teplo a nemať starosti s nekvalitným komínom. Univerzálny Schiedel Kerastar bol špeciálne navrhnutý tak, aby sa splnil všetky vaše očakávania.  Stane sa tak novým srdcom vášho domova.

Prečo by ste si mali kúpiť nekvalitný komín, ktorý vám narobí samé starosti? Vybrať si správne nie je vôbec ťažké! Správny výber komínovej sústavy má nielen vplyv na ekonomiku vykurovania, účinnosť vykurovacej sústavy ale aj zvyšuje celkový štandard bývania.

Presne takýto je aj antikorový komínový systém Schiedel Kerastar. K spokojnému bývaniu prispieva aj skutočnosť, že je odolný voči vyhoreniu sadzí a následnému vzniku požiaru.

Komín budúcnosti

Schiedel Kerastar je antikorový  viacvrstvový komínový systém s tenkostennou keramickou vložkou, minerálnou izoláciou a antikorovým komínovým plášťom.  Je určený predovšetkým pre rodinné domy s nezávislým spôsobom vykurovania.

Jeho univerzálnosť dokazuje použitie pre všetky typy spotrebičov a palív. Schiedel Kerastar možno použiť ako v exteriéroch ako aj interiéroch bez toho, aby bolo potrebné dodatočné opláštenie, napr. sadrokartónom.
 

Výhody na nezaplatenie

Medzi základné výhody komínového systému Schiedel Kerastar patrí jeho celková nízka hmotnosť. Tá zaručuje ušetrenie takmer polovice času pri založení a výstavbe komína. Čas a financie ušetríte aj vďaka nízkemu počtu dielov, založeniu komína bez základu, či výstavbou bez nutnosti mechanizácie. Montáž je urýchlená aj vďaka klasickému hrdlovému spoju, ktorý sa vyznačuje väčšou tesnosťou v porovnaní so spojom pero – drážka, kde je zasunutie omnoho plytšie.  Okrem toho, že Schiedel Kerastar sprevádzkujete veľmi rýchlo, je navyše aj veľmi ľahký a nezaberie zbytočne veľký priestor. Schiedel Kerastar je tak ideálnym riešením aj pre najnáročnejšie drevosplyňujúce spotrebiče.

Nová technológia výroby a nová receptúra vytvára zo šamotovej rúry vysoko odolnú vložku, ktorá je vhodná na odvod spalín od spotrebičov a na miestach, kde sa používajú chemické latky (ľubovoľné zlúčeniny chlóru). Čiže všade tam, kde nie je možné použiť kovové materiály. Je vyrábaná z vysoko kvalitnej keramiky isostatickým lisovaním. Najvyššia kvalita šamotovej rúry garantuje odolnosť voči vyhoreniu sadzí, korózii, kyselinám ako aj prenikaniu kondenzátu. Výsledkom vysokej odolnosti je aj mimoriadna životnosť celého komínového systému Schiedel Kerastar. Šamotová vložka sa vyrába z prírodných materiálov, ktoré nezaťažujú životné prostredie.

V prípade komínového systému Schiedel Kerastar pohodu a istotu pri vykurovaní zaručuje okrem šamotovej rúry aj kvalitná tepelná izolácia. Jej hrúbka (60 mm) zaručuje nielen požadované izolovanie šamotovej rúry, ale nevytvára ani nechcené tepelné mosty. Minerálny bod topenia je vyšší ako 1 000° C, je preto tiež odolná voči vyhoreniu sadzí.

Ak sa rozhodnete pre univerzálny komínový systém Schiedel Kerastar, výhody tohto systému si budete užívať nielen pri rýchlej a jednoduchej montáži, ale nerušene počas mnohých rokov. A to  vďaka 30-ročnej záruke na keramickú vložku. 

Viac informácií získate na stránke www.schiedel.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Schiedel, s.r.o.

–>–>

KategórieKomíny