Inovatívne a efektívne stierkovanie rôznych stavebných povrchov
Galéria(5)

Inovatívne a efektívne stierkovanie rôznych stavebných povrchov

Jednou z divízií firmy Knauf je aj divízia Knauf PFT, ktorá sa zaoberá výrobou rôznych stavebných strojov. Stroje Knauf PFT Samba XL a Knauf PFT RITMO powercoat sú určené na stierkovanie rôznych stavebných povrchov, napríklad sadrokartónových dosiek, betónu, sadrových omietok, vápenno-cementových omietok atď. Výsledkom sú ideálne hladké povrchy, ktoré sú vhodné ako posledná vrstva pred maliarskymi prácami, tapetovaním, lakovaním a podobne.
Prečo nanášať stierku ručne, keď to môže za vás spraviť stroj?

Spojenie: Knauf PFT Samba XL + Knauf Readygips, F1, F2
Celoplošné disperzné tmely (alebo inak povedané „finišky“) Knauf Readygips, Knauf F1 Readyfix, Knauf F2 tvoria v kombinácii so strojom Knauf PFT Samba XL jeden ucelený systém. Je len na vás, ktorý tmel z našej ponuky si vyberiete – a ihneď môžete začať stierkovať steny a stropy. Stačí otvoriť vedro, postaviť ho pod nasávací ventil stroja a stlačiť striekaciu pištoľ.

Nanášanie, resp. striekanie týchto tmelov celoplošne na podklady je veľmi jednoduché a nenáročné. Stroj Knauf PFT Samba XL totiž bez problémov dosiahne veľké výkony v podobe vystierkovaných plôch. Materiál sa nanáša rýchlo, rovnomerne, pod vysokým tlakom, s veľkou výdatnosťou a malou spotrebou, čím sa šetria vaše náklady a čas na spracovanie. Striekať možno stropy až do výšky 3,10 m, a to bez lešenia. So všetkými materiálmi Knauf dosiahnete kvalitu povrchu Q3 alebo Q4.

Čo je to Knauf PFT SAMBA XL?
Knauf PFT SAMBA XL je výkonný, flexibilne použiteľný stroj na striekanie rôznych materiálov. Okrem nanášania uvedených pastový tmelov je tento stroj vhodný aj na nanášanie (striekanie) penetračných náterov, napríklad Knauf Tiefengrund, Grundierung, rôznych lakov, ako aj interiérových a exteriérových farieb. Prednosti stroja spočívajú v rovnomernom nanášaní striekaného materiálu, pričom nevzniká zbytočný odpad, navyše, stroj možno ľahko premiestňovať, keďže má kolesá Hrmotnosť stroja je približne 58 kg, napájanie 230 V, maximálne dopravované množstvo 5,5 l/min. 

   
Strojové nanášanie disperzných stierok Stroj Knauf PFT Samba XL


Spojenie: Knauf PFT RITMO powercoat + Multi-Finish M
Firma Knauf PFT vyvinula stroj PFT RITMO powercoat na nanášanie vysokokvalitnej sadrovej stierky Knauf Multi-Finish M. Multi-Finish M tvorí v kombinácii so strojom Knauf PFT RITMO powercoat jeden systém. Ako sa pracuje s týmto systémom? Už žiadne miešanie práškového materiálu vŕtačkou vo vedre s vodou! Vrece jednoducho položíte na zásobník stroja rovno na špicaté zuby, ktoré ho roztrhnú, a obsah vreca vsypete do stroja. V stroji sa zamieša s vodou na potrebnú konzistenciu a pomocou nanášacej pištole možno začať striekať stierku na steny a stropy. Materiál sa nanáša rýchlo, rovnomerne, pod vysokým tlakom, s veľkou výdatnosťou a malou spotrebou, čím sa opäť šetria vaše náklady a čas na spracovanie – odpadá ručné nanášanie. Dosiahnuť najvyššiu kvalitu povrchu stupňa Q4 nepredstavuje pre Knauf Multi-Finish M v spojení s Knauf PFT RITMO powercoat nijaký problém.

Čo je to Knauf PFT RITMO powercoat?

Knauf PFT RITMO powercoat je stroj na striekanie stierky Knauf Multi-Finish M. Je to osvedčená miešacia pumpa, ktorá suchý materiál upraví zmiešaním s vodou na požadovanú konzistenciu vhodnú pre striekanie. Prednosti stroja spočívajú v rovnomernom nanášaní striekaného materiálu, pričom nevzniká zbytočný odpad. Ďalšie prednosti sú nastaviteľný výkon stroja, ľahké premiestňovanie stroja vďaka veľkým kolesám a ľahký prevoz na stavbu.

Navyše, vďaka možnosti ľahko prestaviť stroj možno spracovávať aj ďalšie produkty: sadrové omietky Knauf Rotband, Blauband, MP 75, stierky na lepenie a armovanie polystyrénu a minerálnej vlny Knauf Ritmospachtel, Superritmo, nivelačné cementové a sadrové podlahové stierky, penetračný náter Knauf Betokontakt a disperzné farby. Stroj sa skladá z jednotlivých dielcov, ktoré sa dajú rozložiť a bez použitia akéhokoľvek náradia opäť zložiť; dá sa ľahko čistiť a udržiavať. Výkon stroja je 0,8 až 14,6 l/min. Hmotnosť stroja je približne 100 kg, objem materiálu v stroji 45 l, napájanie 230 V.

Ing. Juraj Slezák

Viac informácií na www.knauf.sk

Neváhajte a navštívte stánok KNAUF na veľtrhu CONECO 2009, kde budete mať možnosť sa v rámci ukážok presvedčiť, aké jednoduché môže byť stierkovanie. Okrem toho uvidíte aj iné stroje KNAUF PFT. Nájdete nás na voľnej ploche E v stánku č. 6.