So Samom Štěpánkom o skrytých zárubniach a dverách DORSIS

Partneri sekcie:

Moderné priame línie a estetická čistota sú v interiéri stále žiadanejšie. Minimalistický trend sa prejavuje i v riešeniach dverných priestorov. Jeden zo zásadných prvkov minimalistickej architektúry – dvere so skrytými zárubňami – sú obľúbené pre svoju dizajnovú vyspelosť, technickú kvalitu aj pre cenovú dostupnosť.

Minimalizmus ako štýl vznikol už  v 40. rokoch minulého storočia – na pôvodnom chápaní priestoru Miese van de Rohe. Po osemdesiatich rokoch nadväzujú tvorcovia moderných komerčných projektov aj stavitelia rodinných domov. Nadčasová elegancia a ničím nerušený priestor – to sú stavebné kamene minimalizmu v minulosti i dnes.

Skryté zárubne predstavujú optimálne riešenie priestorov pre dvere – umožňujú osadiť dvere do jednej línie so stenou a zároveň obmedziť viditeľné dekoratívne prvky,“ hovorí Ing. Samo Štěpánek, riaditeľ zahraničného obchodu spoločnosti Dorsis. „Funkčné prvky – zámok a pánty – sú ukryté, viditeľná zostáva iba tenká medzera medzi stenou a dverným krídlom. Výsledkom je vrcholne estetické a funkčné riešenie, ktoré umožní architektom dotiahnuť ich vízie k dokonalosti.“

Každý interiér si zaslúži riešenie na mieru

Projektujete dvere až ku stropu? V poriadku. Potrebujete skryté zárubne v podkrovných mastnostiach alebo oddeliť dennú a nočnú zónu bytu? Všetko je možné.

„Náš koncept dverí so skrytými zárubňami Fortius 52 ponúka riešenie, podporujeme architektov i stavebníkov v ich využití do posledného detailu, konečný výsledok sa určite oplatí.“ dodáva Ing. Štěpánek. „Dvere so skrytou zárubňou môžete inštalovať v murovaných domoch, drevostavbách aj do bežných sadrokartónových priečok.“

Zdroj: DORSIS

Prečo zvoliť dvere a skryté zárubne Dorsis?

  • Jedná sa o koncept zárubňa/dvere, ktorý zaisťuje dlhodobú spoľahlivosť a pevnosť, ani dvere väčších rozmerov sa preto nedeformujú a nekrútia.
  • Dvere môžu byť vysoké až 3500 mm, teda určite až ku stropu vo väčšine bežných interiérov, s nadpražím či bez neho. Problémom nie sú ani šikmé strechy podkrovných priestoroch.
  • Konštrukcia a dostatočná hrúbka dverí 52 mm umožňuje inštalovať aj voliteľné nadštandardní doplnky, napríklad skryté samozatvárače, elektromechanické zámky, káblové priechodky či viacbodové zámky.
  • Ohromná variabilita dizajnov a povrchov zaistí, že dverné krídlo bude korešpondovať s charakterom interiéru vášho domu či bytu.

„Dvere so skrytými zárubňami ale nezvyšujú iba estetickú kvalitu interiéru,“ vysvetľuje Ing. Štěpánek z Dorsisu. „K dispozícii máme varianty, ktoré splňujú aj ďalšie pridané požiadavky – najčastejšie je oddelenie dennej a nočnej zóny bytu využitím dverí Fortius Akustik, ktoré deklarujú index vzduchovej nepriezvučnosti na úrovni 37 dB decibelov – to znamená prakticky eliminovať bežný večerný hluk, čo oceníte hlavne pri detských izbách a spálňach. Jedinečné sú taktiež bezzárubňové bezpečnostné dvere Fortius Safety, ktoré vám umožňujú využiť eleganciu skrytej zárubne už pri vstupu do vášho bytu.“

Zdroj: DORSIS

Architekti už nás dobre poznajú

Estetika skrytých zárubní je samozrejme jedinečná, základom je ale odborná príprava a spolupráca Dorsisu s profesionálmi. Na rozdiel od bežných zárubní je potrebné o inštalácii skrytých zárubní uvažovať už behom prípravy stavby či rekonštrukcie. Nejedná sa iba o rozmery dverného otvoru, ale taktiež o konštrukciu, použité materiály a technické prvky.

Rám zárubne sa dodáva zmontovaný a inštaluje sa ešte pred dokončovacími prácami – predovšetkým omietkami. Je vybavený ochrannými lištami, aby pri montáži a následnom omietaní nedošlo k poškodeniu alebo poškriabaniu. Až po dokončení všetkých povrchov – omietky, podlahy – sa do čistého interiéru inštalujú dverné krídla. V prípade, že sa na dverné krídlo nanáša stierka alebo tapeta, je možné dverné krídla inštalovať skôr. Vždy takýto postup koordinujeme s harmonogramom stavby a snažíme sa tak vyhovieť potrebám zákazníkov.

Dorsis ASB
Zdroj: DORSIS

Príďte sa presvedčiť o kráse a kvalite produktov DORSIS do nášho nového showroomu v Bratislave, kde vám predvedieme naše produkty a radi s vami preberieme všetky možnosti spolupráce,“ dodáva Ing. Štěpánek. „A kde nás nájdete? Jednoducho na adrese DORSIS, Panónska cesta 8, 851 01 Bratislava.“

www.dorsis.sk

Zdroj: PR článok DORSIS s.r.o.